Kalendari i Serie A, ja kur luhen sfidat derbi mes Milanit dhe Interit!

Po hidhet kalendari i Serie A për sezonin e ri dhe deri më tani, janë mësuar…

Batha: Tirana ka marrë më të mirët e mundshëm, mezi po e pres derbin

Idriz Batha zgjodhi të vijonte karrierën në Kategorinë Superiore te Tirana. Në një intervistë për “RTSH…

VIDEO | Protestë dhe stadium në flakë, ndodh gjithçka në derbin e egër!

Një dygolësh i Sebastian Larson i dha fitoren ekipit të AIK në shtëpi përballë Hamarbit në…

VIDEO | Lampard nuk ia del, Aston Vila rikthehet në Premier League

Aston Vila rikthehet në Premier League pas katër sezonesh në Championship. Klubi nga qyteti i Birmingamit…

VIDEO | Finalja më e pasur e historisë, El Gazi “heroi” i Aston Vilës

Po luhet në “Wembley” finalja e fazës “play-off” të Championship midis Aston Vilës dhe Derbi Kauntit.…

Omuri: Tirana ka tre vite që është dështim, derbin e humbi… portieri

Ish-futbollisti i Tiranës, Bedri Omuri, ka folur ashpër për ekipin bardheblu kryeqytetas, ku në fokusin e…

“The final countdown”, gjetje koreografia e Guerrils

Derbi i kryeqytetit kishte vetëm një ngjyrë pasditen e djeshme. Dominancë e “Demave” në Selman Stërmasi,…

VIDEO: Pritja e përjetshme merr fund, Partizani kampion!

Partizani është skuadra kampione e Shqipërisë. “Demat e Kuq” triumfuan 2-1 në derbin e kryeqytetit kundër…

Dosti: Derbi bukuria e Superiores, Partizanit i them diçka!

Partizani fitoi titullin për herë të fundit në vitin 1993 dhe golashënues i “demave të kuq”…

Alimehmeti: Ky derbi kthesë për Tiranën, Mema bën gjëra të mëdha

Krenar Alimehmeti, ish-kapiteni i Tiranës, ka folur në prag të derbit të kryeqytetit, ku tha se…

Derbi i titullit, Partizani publikon çmimet e biletave

Klubi i Partizanit ka njoftuar tifozët mbi çmimet e biletave për përballjen derbi kundër Tiranës, takim…

Supergol dhe një gabim i rëndë, Asani ka një mesazh për tifozët

Jasir Asani ishta autori i një supergoli që i dha avantazhin Partizanit në takimin e sotëm…

Prishtina ngjyros derbin bardhekaltër, rimerr vendin e dytë

Prishtina ka “marrë hak” për humbjen e 18 shkurtit, duke mposhtur Flamurtarin 3-0 në stadiumin “Fadil…

Vesino: Ky Interi i vërtetë, ja si ia dolëm në derbi!

Interi zhvilloi një ndeshje pozitive në derbi dhe fitoi me rezultatin 3-2. Kuqezinjtë e Gatuzos mund…

VIDEO | Milano vishet zikaltër, Interi lë pas problemet dhe shkund Milanin

Inter vinte me 1000 probleme në derbin e sotëm ndaj Milanit, por në fushën e lojës…

VIDEO | Derbi nis me gol, befasojnë zikaltrit

Kanë mjaftuar vetëm tre minuta që Interi të gjejë golin e avantazhit ndaj Milanit.  Uruguaiani Vesino…

Spaleti: Gatuzo ka bërë një punë super, Milani është rritur më shumë se ne

Interi duhet të lërë pas eliminimin nga “Europa League” dhe të fokusohet te ndeshja derbi kundër…

Gatuzo: Interi nuk ka vdekur, kurrë se kam menduar shkarkimin

Puna e mirë e Xhenaro Gatuzos ka filluar të japë frytet e saj. Trajneri i Milanit…

U ndëshkua me të kuqe me Kievon, merret vendimi për Gatuzon

Xhenaro Gatuzo ia ka hedhur me një gjobë dhe një paralajmërim. Trajneri i Milanit do të…

Autogol dhe karton të kuq, Devolli triumfon në derbin kundër Maliqit

Skuadra e Devollit ka qenë ajo që ka triumfuar në derbin kundër Maliqit. Miqtë shënuan në…

Mbledhje deri në orët e vona, Roma merr vendimin për Di Françeskon

Humbja në derbin përballë Lacios ka sjellë zemërim dhe zhgënjim të madh në kampin romanist. Bardhekaltrit…

VIDEO | Moviola e derbit, a është kjo një penallti e mohuar?

Tirana e Partizani ndanë nga një pikë ditën e djeshme, ndërkohë që skuadrat u dukën të…

VIDEO | Provo përsëri, derbi mbetet “tabu” për Tiranën

Derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit është mbyllur në barazim pa gola. Kjo sfidë ishte…

FOTO+VIDEO | “Thumbojnë” bardheblutë, ironi me diktatorin komunist

Derbi mes Tiranës dhe Partizanit ka bërë që stadiumi “Selman Stermasi” të mbushet me tifozë, ku…

Receta e Di Françeskos: Nevojitet zemër dhe tru, derbin e vendos… Zaniolo!

Roma është gati për ndeshjen kundër Lacios. Derbi i kryeqytetit italian është një nga duelet më…

Bushi: Kam qarë kur vesha fanellën e Tiranës, sot ka më shumë cilësi

Trajneri i Shpresave kuqezi, Alban Bushi është i pranishëm në “Selman Stermasi”, ku edhe foli para…

VIDEO | Aromë derbi, ‘Fanatics’ e ‘Guerrils’ pushtojnë kryeqytetin

Derbi mes Tiranës dhe Partizanit përjetohet shumë nga tifozeritë e të dyja skuadrave, që janë gjithmonë…

Daja flet para derbit: Me tifozët gjejmë paqe pas fitores

Mesfushori i Tiranës, Asion Daja ka folur para fillimit të ndeshjes derbi kundër Partizanit, ku tha…

Masat për derbin, Policia e Shtetit paralajmëron tifozët

Derbi nis në orën 18:00, ndërkohë që Policia e Shtetit ka dalë me njoftim në lidhje…

Sondazhi për derbin: Tifozët anojnë nga Tirana, ja shifrat

Derbi Tirana-Partizani nis prej orës 18:00, ndërkohë që “SportEkspres.com” ka zhvilluar edhe një sondazh në “Facebook”.…

I gjithë stadiumi nën vëzhgim, “avullojnë” biletat e derbit

Derbi i kryeqytetit po afron. Tirana dhe Partizani do të ndeshen të premten në sfidën më…

“Qyteti është i kuq!”, Trashi ndez derbin e kryeqytetit

Mbrojtësi i Partizanit, Lorenc Trashi do të jetë mungesa e madhe e derbit të kryeqytetit që…

Derbi i kryeqytetit, ish-futbollistët zgjedhin skuadrën favorite

Blendi Nallbani dhe Ledio Pano kanë thënë fjalët e tyre sa i takon derbit të kryeqytetit…

Masat e derbit, “BBS Security”: Ja çfarë nuk lejohet në stadium!

Derbi i shumëpritur midis Tiranës dhe Partizanit do të zhvillohet ditën e premte, në orën 18:00.…

Pinari: Një derbi ndryshe, mesfusha e Partizanit bën diferenën

Edhe pak ditë na ndajnë nga ndeshja që i jep bukurinë e munguar futbollit shqiptar.Derbi luhet…

Dede: Ja pse e fiton derbin Tirana, Mema pika më e fortë

Nevil Dede, një kampion me Tiranën, e di shumë mirë se çfarë është derbi. Ish-kapiteni i…

Partizani i plotë para derbit, Hila lë pas dëmtimin dhe zbret në fushë

Ardit Hila, mesfushori i Partizanit, ka qëndruar për shumë kohë jashtë fushave për shkak dëmtimi, të…

Parashikohet stadium i tejmbushur, ja çmimet e biletave të derbit

Ditën e premte, në stadiumin “Selman Stermasi” do të zbresin dy skuadrat e kryeqytetit, Tirana dhe…

“Tirona është bardheblu”, Fanatics lëshojnë kushtrimin

Derbi është pranë dhe Fanatics kanë nisur të mendojnë për të. Ngacmimet në rrjetet sociale me…

VIDEO | “Ylli” i Partizanit reziston vetëm 14 minuta, humbet derbin

Javën e ardhshme Partizani do të ndeshet ndaj Tiranës. Ndër të rrezikuarit për humbur ndeshjen tjetër…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online