VIDEO | Mi në tribunë, flakë dhe thumbime për Fanatics e… Serbinë!

0

Derbi luhet edhe në tribuna, ku spektakli nuk ka munduar ndër vite. Fanatics mungojnë sot, por Guerrils janë në stadium dhe pas koreografisë kanë shpalosur një banderolë, me anë të së cilës “thumbojnë” rivalët e tyre.

Bojkotimi i tyre i ka frymëzuar ultrasit e kuq, që shkruajnë: “Sa rrinë yjet larg ‘Honës’ rrinë tifozat larg Tironës”. Një modifikim i shprehjes së ultrasve bardheblu: “Si rrinë yjet rreth honës, rrinë tifozët pranë Tiranës”.

Ndërkohë ka edhe një gjetje tjetër që vjen nga një tifoz i Partizanit, që ka futur një “mi” në tribunën kryesore, sikurse edhe shihet edhe në foton që kemi siguruar.

Pas shënimit të golit të Tiranës, tifozët e Partizanit iu vunë në mbështetje ekipit me një “show” me mjete piroteknike.

Ngacmimi i radhës i ultrasve të kuq ishte një tjetër banderolë ku shkruhej: “Bojkoto 860 dhe 1920”, ku 860 është barkodi që bashkëngjitet produkteve serbe dhe 1920, viti i themelimit të klubit të Tiranës
Foto: SportEkspres.com

Banderola e radhës e ultrasve të kuq ishte në gjuhën angleze: “Part time Ultras, full time idiots”, një ngacmim ky i drejtpërdrejtë për tifo-grupin kundërshtar.

Foto: SportEkspres.com
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online