Braçe akuza pas derbit: Kombëtare menaxherësh, shihni Trashin dhe Asanin

0

Mbas fitores së Partizanit në derbin ndaj Tiranës s’kishte si të mos mungonte një reagim nga tifozi “VIP” i Partizanit, Erion Braçe. Deputeti i Partisë Socialiste, vlerësoi skuadrën për lojën, por nuk harroi të lëshonte disa akuza drejt kombëtares shqiptare, që sipas tij është një vegël e menaxherëve dhe nuk hedh sytë nga lojtarët e skuadrës së Partizanit.

Në postimin në Instagram, Braçe i është përgjigjur dhe një parullë të tifozëve të Tiranës, që nuk e lanë pa e ngacmuar edhe këtë derbi politikanin.

Postimi i plotë i Erion Braçes në “Instagram”

KY QYTET ISHTE, ESHTE DHE,
DO JETE I KUUUUUUUQ!

Nje super super super PARTIZAN!
Nje skuader, nje mendje,
nje shpirt, nje pasion,
I KUUUUUUUUUUQ!

Bashkim dhe Force!
Çuna nuk ka fund kënaqësia tu shohësh kështu, Bashke dhe Fitues!

Tani,
unë nuk di nëse qorri eshte shqiptar apo i huaj, por o qorra a e pate Trashin, a e pate Telushin, a e pate Malën, a e pate Asanin?! Hapni sytë e mos i bëni dem Shqipërisë,
hapni Kombëtaren përtej menaxhereve!

Në fund,
LEOOO, SHPIRTI YT NA UDHEHOQI,
DO NA UDHEHEQE;
Shpirti yt gëzoftë pa fund!! VO: ej çuna, unë kam lidhje me basketbollin sa ç’kishte lidhje Atanda me Ngo, a e patë? Ja mu ashtu!
Mesojeni, udheheq shpirti, jo gjatësia!
Naten e mire e kapni koshin!

 

View this post on Instagram

#INJEJTIFILM #ENJEJTAHISTORI KY QYTET ISHTE, ESHTE DHE, DO JETE I KUUUUUUUQ! Nje super super super PARTIZAN! Nje skuader, nje mendje, nje shpirt, nje pasion, I KUUUUUUUUUUQ! Bashkim dhe Force! Cuna nuk ka fund kenaqesia tu shohesh keshtu, Bashke dhe Fitues! Tani, une nuk di nese qorri eshte shqiptar apo i huaj, por o qorra a e pate Trashin, a e pate Telushin, a e pate Malajn, a e pate Asanin?! Hapni syte e mos i beni dem Shqiperise, hapni Kombetaren pertej menaxhereve! Ne fund, LEOOO, SHPIRTI YT NA UDHEHOQI, DO NA UDHEHEQE; Shpirti yt gezofte pa fund!! VO: ej cuna, une kam lidhje me basketbollin sac kishte lidhje Atanda me Ngo, a e pate? Ja mu ashtu! Mesojeni, udheheq shpirti, jo gjatesia! Naten e mire e kapni koshin!

A post shared by Erjon Brace (@erionbrace) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.