Browsing Tag

Dembele

Dy yje dhe 40 milionë euro, Barça çmenduri për Nejmar

Interesi i Barcelonës për Nejmar është i qartë, por PSG nuk ka ndërmend të bëjë ulje për yllin brazilian. Sipas “AS”, francezët kanë refuzuar një propozim interesant të Barcelonës gjatë orëve të fundit. Katalanasit i kanë ofruar…

Interesi mbi Dembele, Barcelona bën gjithçka të qartë

Osman Dembele është shndërruar në një nga objektivat kryesorë të Bajernit të Mynihut. Francezi ka treguar shumë cilësi dhe talent në Barcelonë, pavarësisht dëmtimeve që ja kanë ndalur vrullin disa herë. Dështimi i ardhjes së Sane bën që…

Në Angli çmenden për sulmuesin e Lionit, gati ofertat

Një tjetër Dembele duket se do të jetë në qendër të vëmendjes këtë merkato. Siç raportojnë mediat franceze (Mercato365), Arsenali dhe Mançester Junajtid kanë ndjekur me interes sulmuesin e Lionit, Mousa Dembele, në takimin kundër Marsejës.…

Befason Bartomeu: Dembele, lojtar më i mirë se Nejmar

Presidenti i Barcelonës, Hosep Maria Bartomeu, i ka befuasuar të gjithë sot me deklaratën e tij: “Dembele është një lojtar më i mirë se Nejmar. Ai është rritur shumë dhe është ambientuar me skuadrën.” Këto ishin fjalët e numrit një të…

Barcelona pa një yll ndaj Atletikos, rrezikon edhe Junajtid

Ernesto Valverde ka konfirmuar se Osman Dembele nuk është i gatshëm për ndeshjen e sotme, madje është në dyshim për çerekfinalen e parë të Champions ndaj Junajtid të mërkurën në ”Old Traford”. 21-vjeçari ka që nga 13 marsi jashtë fushave.…

Barcelona për rekord, gjysmë miliardë euro në rroga

Barcelona kryeson renditjen e klubeve me pagat më të mëdha në planet. Në një studim të bërë nga kompania e auditmit “KPMG”, është zbuluar se katalanasit shpenzuan 562 milionë  euro për rroga gjatë vitit 2018. Barcelona bëhet klubi i parë…

Dembele ka nevojë për roje, Vidal me mision

Që kur u transferua nga Dortmundi në Spanjë verën e vitit 2017, Usman Dembele nuk ka mundur asnjëherë të ngjitet në nivelin e pritshmërive dhe të shkëlqejë si në Bundesligë. Përveç kësaj, kampioni i botës ka qenë problematik edhe me…

Dembele ikën nga Barça? Dortmundi merr miliona!

Usmane Dembele la Dortmundin verën e shkuar për të kaluar te Barcelona, në një nga goditjet më të bujshme verore dhe të gjithë historisë. Sulmuesi francez nënshkroi një kontratë që e mban të lidhur deri në vitin 2022 me katalanasit, ndërsa…

Problemi Dembele, Barça takon agjentin

Sa vjen e rëndohet situata e sulmuesit Usman Dembele te Barcelona, pasi investimi madhor i klubit blaugrana nuk po justifikohet. Francezi nuk po jep atë që pritet prej tij dhe përveç kësaj, sjellja e tij nuk është aspak ajo e pritura…

Studimi: Lojtarët pa këmbë të dobët, në krye një italian

Nuk janë të pakët futbollistët që janë të aftë të përdorin të dy këmbët në mënyrë perfekte. Të mos pasurit një këmbë të dobët është një avantazh tejet i madh për këdo lojtar, pasi i bën ata një makth për mbrojtjen e kundërshtarëve. Një…

Dembele në shitje, tre klube duan katalanasin

Ousman Dembele e nisi mirë sezonin me Barcelonën dhe pati fillimisht elozhe për francezin, madje shumëkush ishte i bindur edhe se po e zëvendësonte në mënyrë ideale Nejmarin. jo vetëm kaq, por edhe shifrat i kishte në favor. Gjithsesi…

Te Barcelona kanë një problem, gjithçka lidhet me Dembele

Në gushtin e 2017-ës, bordi drejtues i Barcelonës vendosi të shpenzonte 150 milionë Euro për të blerë kartonin e sulmuesit të talentuar të Borusias së Dortmundit, Usman Dembele. Thuajse një vit e gjysmë nga ai transferim, mund thuhet pa…

Këmba e preferuar? Dembele sqaron “enigmën”

Usman Dembele është ndër ata pak njerëz që ka lindur me një dhunti të veçantë, pasi francezi nuk ka një këmbë të dobët, diçka kjo që e bën atë një makth për mbrojtësit kundërshtar. Në një intervistë për medien franceze “RMC Sport”,…

Totenhem-Dembele drejt divorcit, e ardhmja në Kinë

Totenhem e ka nisur këtë sezon jo në pritshmëritë e drejtuesve, teksa më shumë problem duket se është ecuria në Champions. Në kompeticionin evropian Spërsat kanë koleksionuar dy humbje në dy ndeshje dhe e shohin veten të rrezikuar për t’u…

E ardhmja e Dembele, Barça ndan mendjen përfundimisht

Gjatë gjithë kësaj periudhe ka qenë në siklet. Afrimi i brazilianit Malkolm bëri që Osman Dembele të mendonte largimin nga Barcelona, por diçka e tillë nuk do të ndodhë. Paraqitja e francezit në ndeshjen e Superkupës kundër Seviljes i ka…

Barcelona nis derbin me Realin, super ofertë për Hazard!

Eden Hazard është njeriu i momentit në merkaton botërore, sepse Ronaldo u sistemua te Juventusi në pak ditë dhe Nejmar duket se nuk do të lëvizë nga PSG, ashtu si Mbape. Për këtë arsye, Reali është bindur se belgu është njeriu i duhur…

Shpjegimi i Valverdes: Dembele dëmtoi veten

Sot, ndeshja me Eibarin / Trajneri i Barcelonës mendon se një veteran do ta kishte shmangur dëmtimin e francezit. “...Por kam disa opsione” Barcelona ka qenë e përkryer deri tani në La Liga, por problemi më i madh i momentit është Osman…

“Mallkim” për Dembelenë, 4 muaj jashtë!

U fol për rreth dy muaj, por ekzaminimet përfundimtare kanë dhënë një verdikt tronditës për Barcelonën: Usman Dembele do të mungojë për rreth 4 muaj! Një ndër lojtarët më të shtrenjtë në historinë e futbollit, Dembele u dëmtua dje në…

Dembele e nis ters, dy muaj pushim

Usman Dembele është bërë këtë verë një ndër transferimet më të bujshëm dhe të shtrenjtë në historinë e futbollit, por duket se kjo etiketë do t'i rëndojë shumë. Sulmuesi francez nuk ka shënuar ende në  Barcelonë por dje në Getafe i shkoi…

Zbulohet shifra, ja çfarë super page ka Dembele te Barça

Usman Dembele i ka kushtuar gjithsej 148 milionë euro Barcelonës (me gjithë bonuse, të cilat praktikisht pritet të përmbushen). Francezi është lojtari i tretë më i shtrenjtë në histori të futbollit. Ndërkohë, siç zbulon gazeta prestigjioze…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online