Dembele e nis ters, dy muaj pushim

0

Usman Dembele është bërë këtë verë një ndër transferimet më të bujshëm dhe të shtrenjtë në historinë e futbollit, por duket se kjo etiketë do t’i rëndojë shumë. Sulmuesi francez nuk ka shënuar ende në  Barcelonë por dje në Getafe i shkoi edhe më keq.

Një problem muskulor, ndërrim dhe friikë. Diagnoza e parë është shqetësuese: dy muaj jashtë! Francezi pritet të mungojë në 7 ndeshjet e radhës në kampionat dhe dy në Champions.

Ajo që bën përshtypje është se vjet Dembele nuk pati dëmtime, ndaj dëmtimi në Barcelonë mund të ketë ardhur nga presioni psikologjik që ka lojtari mbi vete.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.