Nga mistrec në shembullor, Dembele “transformohet” në 24 orë

0

Usman Dembele vazhdon të jetë një problem te Barcelona. Sjellja e sulmuesit francez vazhdon të jetë problematike. Të shtunën 21-vjeçari ishte ndër lojtarët më të mirë në fushë në përballjen derbi ndaj Espanjolit. Në stërvitjen e nesërme, historia ishte krejt ndryshe.

Dembele u vonua më shumë se dy orë dhe kreu i vetëm ushtrimet përkatëse. Lajmi shkaktoi shumë bujë në mediet spanjolle dhe disa gazeta përhapën lajmin se sulmuesi do të pezullohej për të paktën dy javë nga stërvitja me ekipin e parë.

Por, mesa duket Dembele e ka kuptuar gabimin dhe nuk është dashur të përdorën masa disiplinore. Në stërvitjen e sotme, Dembele ishte pranishëm në qendrën stërvitore plot 50 minuta para orarit zyrtar. Të shohim nëse do ta mbajë këtë ritëm.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online