Browsing Tag

Daja

Rikthim te Skënderbeu? Ky veprim i Dajës tregon shumë…

Ilir Daja ishte shumë pranë akordit me klubin e Kukësit, për të vazhduar punën e tij si trajner i verilindorëve pas largimit nga Flamurtari. Megjithatë, dakordësia me kreun e klubit të Kukësit, Safet Gjici, nuk u arrit dhe Daja është…

Padrejtësi te Tirana? Daja ka një mesazh për trajnerin

Asion Daja ishte autori i një goli fantastik në takimin e sotëm ku Tirana mposhti Luftëtarin me shifrat 5 – 3 dhe siguroi biletën për në finalen e Kupës së Shqipërisë. Në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”,…

Daja: Mungesat na penalizuan, lojtarët e mi nuk dorëzohen

Paraqitja e dobët e Flamurtarit kundër Skënderbeut u justifikua me mungesën e Franc Veliut. Dëmtimi në momentet e fundit i mbrojtësit bëri që trajneri Ilir Daja të kryente një sërë lëvizjesh të detyruara. Në intervistën për emisionin…

Daja: Një bravo të madhe çunave, Koliçi i shkëlqyer!

Trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja ka folur për “Supersport” pas ndeshjes së fituar ndaj Kukësit, ku u shpreh shumë i kënaqur me atë që dhanë djemtë e tij në fushën e lojës. “Të them të drejtën, jam i kënaqur se ky tre fitore radhazi janë…

Daja: Ne flasim me pikë! Licencimi? Çështje për drejtuesit

Trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku ka diskutuar fitoren e skuadrës së tij ndaj Teutës. I pyetur nga paneli i emisionit në lidhje me mundësinë e licencimit të klubit vlonjat, Daja…

Daja: Do ishim më lart me grupin e plotë

Ilir Daja, trajneri i Flamurtarit, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “E kishim vlerësuar Tiranën prej lojërave të mira, jo prej pozicionit. Shfrytëzuam pushimin, që ka dy anë medalje. Humb ritmin e lojës, u pa që patëm…

Flamurtari me mungesa përballë Kukësit, Daja luan pa sulm

Situata te Flamurtari nuk duket aspak e mirë, si jashtë fushave të lojës, ashtu dhe brenda saj. Pika e marrë përballë Teutës u vlerësua si një rezultat pozitiv për skuadrën vlonjate, por ky rezultat pati dhe disa pasoja. Elton Kale u…

Daja nuk njeh pushime, takim ‘kokë me kokë’ me Idrizin

Kohë pushimesh në Superiore, por jo për të gjithë. Nëse lojtarët janë lënë të lirë për pak ditë, klubet janë duke punuar për përforcimet e janarit, sepse si zakonisht në Shqipëri punojmë më shumë në janar sesa në korrik. Natyrisht më të…

Fitorja, mungesat dhe financat, Daja i prek të gjitha

Trajneri Ilir Daja foli pas ndeshjes me Laçin,  në emisionin “Gol pas Goli” në "Supersport", ku tha se me një skuadër më të plotë, ekipi do të evitojë paraqitjen si në minuta e fundit. Numri një i stolit të kuqezinjve foli edhe për çështjen…

Daja: Partizani ka stabilitet, Kalen e shoh si blerje janari

Ilir Daja beson se skuadra e tij është gati për ndeshjen me Partizanin. Në konferencën e zakonshme për shtyp, numri një i stolit vlonjat foli për takimin me “demat”, por dhe për situatën në skuadrë. Daja nuk kishte si të anashkalonte dhe…

Daja: Ja çfarë pres nga gjyqtarët, harxhuam shumë energji

Trajneri Ilir Daja foli pas ndeshjes me Skënderbeun, duke komentuar nga gjykimi deri te momenti i golit. Për “Supersport” në emisionin “Gol pas Goli” tekniku i kuqezinjve theksoi se para se ta kërkojnë gabimin te të tjerët duhet të shohin…

Daja: Ekipi s’ishte i plotë, në fund u vumë nën presion

Trajneri i Flamurtarit Ilir Daja, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” mbas barazimit të skuadrës së tij në transfertën e Kamzës. Trajneri i ekipit vlonjat u shpreh se dëmtimet e shumta e cunguan shumë lojën e ekipit të…

Daja: Nuk kemi performancën e duhur, por nuk jemi keq me pikë

Trajneri i Flamurtarit Ilir Daja ka theksuar se skuadra ka mundësi të rritet akoma dhe më shumë edhe pse skuadra e tij triumfoi 4-0. Për “Supersport” në “Gol pas goli” numri një i stolit vlonjate tregoi dhe problemet që ka pasur gjatë këtij…

Revolucioni i heshtur i Dajës, Flamurtari po kthehet vlonjat

Shtatë pikë në tre ndeshje, asnjë gol i pësuar, një skuadër që premton shumë dhe ka vetëm nevojë për qetësi, sidomos në aspektin e menaxhimit jashtë fushe, sepse prej vitesh Flamurtari përmendet më shumë për hallet me pagat, gjobat,…

Kontrata e re, trajneri Daja firmos pas CAS-it

Trajneri i Skënderbeut ka nisur pushimet. Javën e ardhshme, pasi të jepet edhe vendimi i CAS-it, do të firmosë kontratën e re me Skënderbeun Leonard Trebicka Ilir Daja do të firmosë javën e ardhshme për Skënderbeun. Trajneri…

Daja mbledh ekipin: Ju dua si në 2017!

Skënderbeu ka kryer dje në Durrës seancën e parë të përgatitjeve për ndeshjen e Gjirokastrës, e paraprirë nga një mbledhje-analizë e trajnerit me të tijtë Leonard Trebicka Pas dy ditëve pushim, Skënderbeu ka filluar dje përgatitjet…

Daja: Vila na bën punë, jemi të kompletuar kështu

Trajneri i Skënderbeut e ka lënë të hapur edhe ndonjë lëvizje të fundit në merkato, por mendon se edhe kështu ekipi është në gjendje shumë të mirë Një ditë pas ndeshjes me Beshiktashin, ku të tijtë humbën 3-2, trajneri Ilir Daja ka folur…

Daja pret përforcime: Dua një sulmues dhe një mesfushor!

Trajneri bardhekuq flet nga Antalia për gazetën, duke bërë analizën e këtyre ditëve dhe duke deklaruar që do presë deri në fund dy përforcime që i duhen shumë Leonard Trebicka Kanë kaluar katër ditë që kur Skënderbeu është akomoduar…

Daja nuk mjaftohet me sulmues: Më duhet edhe një mesfushor

Ilir Daja duket se i ka përcaktuar objektivat për merkaton e janarit, sepse tashmë deklaron se i duhen jo një, por të paktën dy lojtarë të rinj. Në një intervistë për “TV Klan”, trajneri i kryesuesve sqaron lëvizjet e ardhshme, për të…

Skënderbeu i Dajës, më i miri i të gjitha kohërave

Trajneri kryeqytetas ka 10 muaj në stolin korçar. Me rezultatet e fazës së parë ka thyer çdo rekord, duke grumbulluar 25 pikë, si asnjëherë në historinë e klubit Leonard Trebicka Skënderbeu i fazës së parë të kampionatit mund të…

Daja ndryshon sërish, Osmani gjen formacionin

Risia e nesërme në Durrës është kthimi i skemës 4-1-4-1 për korçarët, ndërkohë që Osmani e nis nga minuta e parë dhe Daja blindon prapavijën Skënderbeu sot mbyll përgatitjet, ndërkohë që përveç katër mungesave që konfirmohen për këtë…

Daja në hall për sulmin: Uroj të mos dëmtohet Soue!

Ilir Daja merr frymë më i qetë pas ndeshjes kundër Laçit, fituar me vuajtje, duke gabuar shumë raste e duke shpëtuar nga Shehi në fundin e takimit. Daja nuk e konsideron nënvlerësim, por sipas tij Skënderbeu po vuan edhe mungesat dhe po i…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online