Browsing Tag

Daja

Daja: Nuk ishte hakmarrje. Arbitri nuk ka pse mbështet Kukësin

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, nuk e ka fshehur kënaqësinë për një fitore të madhe, por që sipas tij nuk ishte hakmarrje. Daja i gëzohet ndërprerjes së kampionatit, por ka ankesa të mëdha për gjykimin. “E kemi zotëruar takimin në një…

Daja e pranon: Nuk janë thjesht 3 pikët në lojë

Skënderbeu-Partizani ka qenë një ndër sfidat më të nxehta të viteve të fundit, që shpesh ka vendosur fatet e titullit, me Partizanin që çuditërisht dominon në përballjet direkte, por me Skënderbeun që ka festuar kur ka ardhur puna te titujt…

Nis helmi ndaj gjyqtarëve, Daja: Na dëmtuan qëllimisht!

Vetëm një javë duruam dhe menjëherë nisin polemikat e ashpra, me arbitrimin në shënjestër. Ilir Daja, i tërbuar pas barazimit në Kamzë, akuzon gjyqtarin Klajdi Kola se ka dëmtuar me qëllim Skënderbeun. Duke folur në Supersport, Daja…

Daja: Kamza ekip serioz, por nuk luajmë kurrë për barazim

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, është i vetëdijshëm për vështirësinë e ndeshjes në Kamzë, pasi e di mirë se kundërshtari ka lojtarë me eksperiencë Leonard Trebicka “Jam në parim me faktin që një fitore dhe një humbje janë më mirë…

Daja: Luajmë për rezultat, jo për të promovuar lojtarë

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, foli në konferencë për shtyp pas ndeshjes, por më gjatë diksutoi në lidhje direkte me Supersportin, pas humbjes së djeshme në Kiev. Trajneri i skuadrës korçare i gëzohet lojës së mirë në pjesën e parë,…

Daja nuk demoralizohet: Humbëm ndaj më të mirëve

Ilir Daja pësoi humbjen e dytë sezonale në Europa League, por sërish Skënderbeu luajti futboll dhe shënoi, si zakonisht, ndaj trajneri i skuadrës korçare ka pse të buzëqeshë, edhe pse natyrisht ato 15-20 minuta të para të pjesës së dytë…

Daja: Flamurtarin nuk e njohim, Nespor nuk luan dot menjëherë

Një ditë përpara ndeshjes ndaj Flamurtarit, trajneri i Skënderbeut Ilir Daja ka dalë përpara gazetarëve në sallën e konferencave për shtyp, duke folur për vlonjatët, konkurrencën, objektivat dhe gjithçka tjetër që ka të bëjë me skuadrën e…

Daja: Nuk na besohet se do garojmë në të Parën

Asion Daja u pa i kënaqur pas fitores me Kukësin që u dha bardhebluve Superkupën e Shqipërisë. Në një prononcim të dhënë për mediat ai theksoi se ende nuk po e kupton se do të garojnë në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm. Të gjithë…

Daja: Nuk dua futboll të bukur, por kualifikim

Ilir Daja e ka të qartë se sfida e nesërme kundër Dinamos së Zagrebit do të jetë një betejë, edhe në aspektin psikologjik. Nga Elbasani, trajneri i Skënderbeut ka folur në konferencën e zakonshme para ndeshjes: “Kemi një 90-minutësh më të…

Daja nuk merret me gjykimin: Morëm rezultatin që donim

Ilir Daja për momentin eviton polemikat, sepse videot do t’i shoë me qetësi më vonë, para se të flasë për gjykimin. Trajneri i Skënderbeut nuk e fsheh kënaqësinë për rezultatin e marrë, edhe pse u pësua gol në fushë. “Morëm çfarë…

Daja: Nëse nuk humbasim…

Ilir Daja është treguar diplomatik, si zakonisht, në konferencën e fundit për shtyp para Dinamo-Skënderbeu. Trajneri i korçarëve ka folur shkurt, duke lavdëruar klubin kroat, por gjithashtu ka shtuar se një rezultat pozitiv në Kroaci është…

Daja pa eufori: Ishte dita jonë, fati në ndihmoi

Trajneri i korçarëve thekson se meritë për kualifikimin kanë të gjithë, duke nisur nga presidenti Takaj, lojtarët dhe tifozët Ilir Daja ka patjetër dorën e tij në këtë sukses të Skënderbeut, sepse të kalosh 3 ture nuk është pak. Ia…

Daja pa eufori: Ishte dita jonë, fati në ndihmoi

Trajneri i korçarëve thekson se meritë për kualifikimin kanë të gjithë, duke nisur nga presidenti Takaj, lojtarët dhe tifozët Ilir Daja ka patjetër dorën e tij në këtë sukses të Skënderbeut, sepse të kalosh 3 ture nuk është pak. Ia doli…

Daja u gëzohet rikthimeve, por pret ndihmën e tifozëve

Ilir Daja ka folur pas kthimit në Shqipëri, duke analizuar humbjen në Mlada Boleslav: “Po i ndaj me pjesë, një pjesë e parë jo e mirë dhe një pjesë e dytë relativisht e mirë, sepse duhet të kishim qenë më afër zonës së golit. Mendoj që…

Daja, i zhgënjyer: Pjesa e parë, shqetësuese

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, i gëzohet vetëm pjesës së dytë në Çeki dhe golit që i shton shpresat Skënderbeut për kualifikim, sepse humbja 2-1 është ndër ato humbje që janë më të mirat të mundshme, nëse duhet humbur. “Shënimi i…

Besimi na kualifikoi, nuk ndalemi me kaq

Trajneri i Skënderbeut mendon se edhe skuadra çeke mund të kalohet. Ai po mbledh gjithë informacionin për kundërshtarin, që t’i përgjigjet si duhet Leonard Trebicka Nga të gjithë u konsiderua si “arkitekti” i kualifikimit të…

Daja: Ndryshojmë manovër, nuk i mendoj penalltitë

Trajneri i Skënderbeut kërkon nga të tijtë të menaxhojnë sa më mirë situatat dhe të luajnë pse jo më mirë se në Almati Leonard Trebicka Paraqitja e mirë e Skënderbeut në ndeshjen e parë u vlerësua kryesisht si sukses i trajnerit Ilir…

Daja kërkon një gol, Shehi i druhet formës së Kairatit

Skënderbeu do të përballet nesër me Kairat Almatin në Kazakistan dhe sot në konferencë për shtyp kanë dalë trajneri Ilir Daja dhe kapiteni Orges Shehi. “Kemi përballë një kundërshtar i cili ka avantazh të madh faktin që është në…

Dajën e shqetëson lodhja dhe ndryshimi i orës në Kazakistan

Ilir Daja ka jo pak gjëra në mendje, në prag të sfidës së nesërme në Almati të Kazakistanit, kundër Kairatit vendas. Trajneri i Skënderbeut duhet të bëjë llogaritë me një rival të frikshëm, por edhe me lodhjen e Skënderbeut. Duke folur…

Partizani dhe Daja mund të ribashkohen

Rënia e Tiranës në Kategorinë e Parë dhe të qenit jashtë planeve të Ze Marias, po e çon edhe më larg Tiranës mesfushorin Asion Daja dhe Partizani afrohen edhe më tepër. Mësohet se futbollisti është shumë pranë të kuqve. Rënia e Tiranës në…

Daja i druhet Kairatit, ka edhe dilemën Vujoviç

Trajneri kryeqytetas analizon përgatitjet në Stamboll, flet për formacionin dhe vlerëson si tepër të fortë kundërshtarin e së enjtes Leonard Trebicka Dje ka qenë dita e tretë e qëndrimit të Skënderbeut në Stamboll, ku korçarët janë…

Daja: Skënderbe bindës, tani gati për Kairatin

 Trajneri kryeqytetas është i kënaqur me reagimin e skuadrës në ndeshjen e kthimit ndaj Sant Julia. Tanimë ai kërkon të përqendrohen te përballja me Kairatin Leonard Trebicka Pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Sant Julia, në Korçë pati…

Daja i bindur për kualifikimin, por edhe për lojë të bukur

Trajneri është shprehur optimist për kalimin e turit, por pret gjithashtu që të tijtë të bëjnë ndryshimin e madh në lojë Leonard Trebicka “Kemi punuar shumë gjatë gjithë javës dhe mendoj se jemi plotësisht gati për një ndeshje kthimi…

Daja premton: Në Andorrë do jetë Skënderbe tjetër

Trajneri i korçarëve kërkon që lojtarët të shërbejnë më shumë për njëri-tjetrin dhe të funksionojnë si ekip Leonard Trebicka Në ndeshjen e parë të Europa League, kur Skënderbeu nuk u ngjit në nivelin që prisnin të gjithë, trajneri…

Daja i zhgënjyer: Shumë lojtarë luanin veç për vete

Tekniku kryeqytetas analizoi ndeshjen me Sant Julian dhe mendon se skuadra e tij mund ta kishte zgjidhur takimin më lehtë nëse e merrnin shtruar Leonard Trebicka Skënderbeu fitoi minimalisht ndaj Sant Julia, ndërkohë që pas ndeshjes…

Daja: Pres sulmues, por edhe Taku na vlen shumë

Trajneri i Skënderbeut flet pas kthimit nga Sllovenia dhe bën të ditur gjendjen e ekipit të tij pesë ditë përpara ndeshjes së turit të parë Leonard Trebicka “Të them të drejtën, dje jam futur në internet për të marrë edhe…

Daja: Më shqetësojnë blerjet, jo miqësoret

Trajneri i Skënderbeut thekson se nuk e merakos aspak humbja në testin e parë me amatorët sllovenë, por mungesa e lojtarëve Leonard Trebicka Prej disa ditësh korçarët ndodhen në Slloveni, ku po përgatisin ndeshjet europiane. Kanë…