Daja: Mungesat na penalizuan, lojtarët e mi nuk dorëzohen

0

Paraqitja e dobët e Flamurtarit kundër Skënderbeut u justifikua me mungesën e Franc Veliut. Dëmtimi në momentet e fundit i mbrojtësit bëri që trajneri Ilir Daja të kryente një sërë lëvizjesh të detyruara.

Në intervistën për emisionin “Gol pas Goli”, numri një i pankinës së Flamurtarit analizoi humbjen e skuadrës së tij.

MUNGESAT – “Problemi ynë kryesor ishte temperatura që kaloi Veliu. E kishim përgatitur Mustën në krahun e djathtë të sulmit, Ribaj në të majtë të sulmit. Musta kaloi mbrojtës i majtë, Kotobelli në qendër. Si dhe shumë djem të rinj, këto ishin problematikat tona. Ky ishte kontingjenti dhe besoj se kur filluam të reagonim, pësuam dhe golin e dytë. Skënderbeu e meritoi fitoren, por problematika jonë ishte mungesat e shumta”.

SKËNDERBEU – “E kishim përgatitur ndeshjen edhe nëse kundërshtari luan me dy sulmues. Në pjesën e qendrës së mesfushës, kishim superioritet, pasi Batha dhe dy të brendshmit e mesfushës e krijuan këtë gjë. Nuk është se na shqetësoi shumë Krasniqi, përveçse te goli që shënoi një gol shumë të bukur. Ne kishim ekuilibër të mirë loje”.

GJUAJTJET – “Unë do të thosha që statistikat janë që kemi bërë vetëm një goditje, por kemi bërë shumë goditje që nuk kanë qenë në kuadrat. Natyrshëm që me gjithë këto mungesa, nuk mund të bënim më shumë, pastaj mos të harrojmë që po luajmë kundër kampionëve në fuqi”.

FINANCAT – “Deri më sot, nuk është se kemi parë shenja dorëzimi te lojtarët e mi. U ndodhëm sot përballë Skënderbeut në një moment shumë të mirë, por skuadra ime nuk u dorëzua. Nuk besoj se do të dorëzohen nga mungesa e financave deri në fund të sezonit”, tha Daja.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.