Daja nuk njeh pushime, takim ‘kokë me kokë’ me Idrizin

0

Kohë pushimesh në Superiore, por jo për të gjithë. Nëse lojtarët janë lënë të lirë për pak ditë, klubet janë duke punuar për përforcimet e janarit, sepse si zakonisht në Shqipëri punojmë më shumë në janar sesa në korrik.

Natyrisht më të shqetësuarit janë trajnerët, sepse nga njëra anë anë frikën mos u prishen ekipet dhe nga ana tjetër duan përforcime serioze, jo sa për të kaluar radhën.

Ilir Daja është ndër trajnerët më të zënë në këtë moment dhe ndonëse ka marrë pak ditë pushime, këtë të mërkurë ishte në Vlorë për një takim kokë më kokë me presidentin e klubit Sinan Idrizi.

Natyrisht, temë e rëndësishme e bisedës ka qenë situata financiare dhe vonesat e famshme të pagave, sepse disa titullarë po mendojmë largimin. Idrizi gjithnjë ka garantuar se Flamurtari nuk ka probleme dhe do i shlyejë të gjithë, ndërsa i ka premtuar Dajës edhe dy afrime shumë cilësorë në merkato.

Në janar Flamurtari do të shkojë në Turqi për minifazë dhe aty do kuptohet sa do përforcohet as po do varfërohet skuadra kuqezi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.