Historike! Një arbitre femër gjykon finalen e Superkupës së Europës

Me datë 14 gusht, do të luhet Superkupa e Europës mes Liverpulit dhe Çelsit. Të kuqtë…

Pep është më i suksesshëm se tre ekipe bashkë, “legjenda” vazhdon

Pep Guardiola është një fitues i lindur. Trajneri spanjoll vit pas viti i shton trofe palmaresit…

Efekti Lampard, Çelsi heq talentin nga “kthetrat” e Bajernit

Kallum Hadson-Odoi ishte zhgënjyer nga trajtimi që i bënë në Londër dhe diskutoi për një kohë…

Morata: Falë Zotit Atletiko më bleu, s’e llogarisja rikthimin te Çelsi

Alvaro Morata u huazua në muajin janar nga Çelsi tek Atletiko Madrid. Spanjollët vendosën të investojnë…

VIDEO | Lampard e nis me “poker”, Çelsi i tij bind

Çelsi ka arritur fitoren e parë në fazën e pregatitore për sezonin e ri. Nën drejtimin…

Lumë ofertash për Bakajokon, vendimin final e jep Lampard

Bakajoko është kthyer te Çelsi pas një huazimi njëvjeçar në Milano. Mesfushori ka treguar një nivel…

Lampard: Kam mësuar nga më të mirët, Hazardin nuk e zëvendësojmë dot

Frenk Lampard ka folur për herë të parë si trajneri i Çelsit në një dalje për…

ZYRTARE | Dy yje largohen nga Madridi, firmosin në Angli dhe Francë

Dy skuadrave të Madridit sot i është dashur të lëshojnë dy yje nga gjiri i tyre.…

Çelsi mbyll marrëveshjen, 50 milionë euro për blerjen e radhës!

Çelsi duket se ka finalizuar blerjen e dytë pas Kristian Pulisiç, me blutë e Londrës që…

Lajm i mirë për tifozët, legjenda e portës rikthehet te Çelsi

Çelsi është foleja ku u rrit e shkëlqeu

Murinjo: Junajtid nuk shënonte as në 900 minuta, jo më në 90!

Ndodh në futboll që një skuadër të humbë “fillin” dhe të jetë aq e turbullt sa…

Nga Londra në Torino, Çelsi zyrtarizon largimin

Pas disa javësh negociata klubi i Çelsit ka pranuar të shesë kartonin e mbrojtësit Ola Aina.…

ZYRTARE| “WELCOME EDEN”, Hazard është lojtar i Realit!

Ka marrë fund saga e merkatos së Eden Hazard. Transferimi i sulmuesit belg te Real Madrid…

Hazard: Në familje vetëm unë s’kam lëvizur, nuk firmos kurrë në Premier Ligë

Eden Hazard është vetëm një firmë larg nga Real Madridi. Belgu ka arritur marrëveshjen personale dhe…

Intervista e fundit, Hazard “skanon” shtatë vitet te Çelsi

Eden Hazard është ulur ditën e sotme me gazetarët e gazetës “The Daily Mail” për të…

Hazard-Real, Çelsi më në fund ul kokën

Hazard dhe dëshira e tij për t’u transferuar në Madrid është e parezistueshme. Belgu dëshiron me…

E ardhmja e Higuain, Çelsi e Juventusi me idetë të qarta!

E ardhmja e Gonzalo Higuain është në udhëkryq të plotë, me argjentinasin që duket gjithnjë e…

Hazard: E kam marrë vendimin tim, klubi e ka të qartë!

Eden Hazard mbylli sezonin e shtatë me Çelsin dhe e ardhmja e tij është La Liga.…

Gulit: Sarri gaboi me këtë lëvizje, ky lojtar i Ajaksit më kujton Lampard

Mauricio Sarri ia doli të kualifikonte Çelsin në Champions për sezonin e ardhshëm dhe të dërgonte…

“UEFA e papërgjegjshme, nuk e di si do shkojnë tifozët ne Azerbajxhan”

Më 29 Maj, në Baku të Azerbajxhanit, do të vendoset fituesi i Europa League. E gjithë…

Hazard-Real Madrid, zbulohen detaje të reja

Eden Hazard te Real Madridi është vetëm çështje kohe. Belgu është i lidhur ngushtë më një…

VIDEO | Lumturia e legjendës së Çelsit, ja si e feston kalimin në finale

Çelsi vuajti shumë për t’u kualifikuar për nbë finalen e Ligës së Europës përballë një Ajntrahti…

Sarri: Futbolli anglez special, ja çfarë më zbavit më shumë

Kritikat për të si trajner dhe futbollin e tij janë të shumta, por Mauricio Sarri nuk…

Absurde, Arsenali: Zhgënjim i madh, çfarë t’iu themi tifozëve?

Arsenali dhe Çelsi do të përballen mes tyre në finalen e Ligës së Europës, që zhvillohet…

Hazard drejt Madridit, shikoni çfarë bëjnë tifozët e Çelsit

Mendja e Eden Hazard është larg Londrës dhe afër Madridit. Në mediat e mëdha evropiane shkruhet…

VIDEO | Kur nordiku Overbo i mohonte Çelsit finalen, një dekadë nga skandali i madh

Si sot dhjetë vite më parë zhvillohej një nga ndeshjet më të komentuara të Ligës së…

“Çfarë s’kam parë sivjet, ja pse e kam të vështirë të respektoj një si Sarri!”

Mauricio Sarri tenton të zhvillojë një futboll shumë të bukur. Italiani është besnik dhe fanatik i…

Kovaçiç në dyshim te Çelsi, një talent i huazuar bën më mirë se ai

Mateo Kovaçiç është i huazuar te Çelsi nga Reali Madridi dhe anglezët kanë të drejtën e…

Hazard goditja e madhe, Reali “respekton” Çelsin

Eden Hazard do të jetë goditja e parë e madhe e Realit të Madridit për sezonin…

Largimi çështje kohe, Hazard: Sa shumë kujtime në këtë stadium

Çelsi ka prezantuar uniformat e reja për sezonin e ri. Për herë të parë do të…

“Kështu ndodhi edhe me Suarez, Higuain do shpërthejë me gola vitin tjetër!”

Gonzalo Higuain po kalon ndoshta sezonin më të vështirë në karrierën e tij. Thatësirë golash dhe…

VIDEO | Junajtid i thotë lamtumirë Champions-it, barazim i artë për Çelsin

Mançester Junajtid nuk ia ka dalë të mposhtë në “Old Trafford” vizitorët e Çelsit. Takimi midis…

FOTO: Fanellat e reja të Çelsit, “Nike” e menderos

Është bërë zakon në klubet Evropianë që akoma pa u mbyllur sezoni aktual, të prezantohen uniformat…

Çfarë shifrash për Hazard, Perez ia plotëson ëndrrën me… miliona!

Eden Hazard pritet të jetë një nga përforcimet e para të Realit të Madridit në merkaton…

VIDEO | Hap fals i Çelsit, Champions-i gjithnjë e më larg

Çelsi nuk ka mundur të marrë tri pikët ndaj Bërnlit edhe pse ndeshja ishte luhej në…

“Njerëz të këqinj sillen rehat rrugëve, ne futbollistët mbyllemi brenda prej tifozëve!”

Gonzalo Higuain ka shënuar gola gjatë gjithë karrierës së tij, ndërsa këtë sezon gjërat nuk po…

Higuain vendos në dilemë Çelsin, vendimi i FIFA-s qartëson të ardhmen

Gjatë muajit janar, Gonzalo Higuain, bëri çmos që të largohej nga Milani në drejtim të Premier…

“Nuk e shpreh, por vuaj kur nuk luaj! Dua t’i shijoj vitet e fundit”

Oliver Zhiru provoi në verë emocionet më të mëdha që mund t’i ndodhin një futbollisti. Francezi…

Vjen “bomba” nga Anglia: Sarri mezi po pret… shkarkimin, do gëzohej pa masë!

Sarri erdhi në fillim të sezonit në Londër, por asgjë nuk ka shkuar si duhet. Titulli…

Ka një kandidat për stolin, Romës i mbetet vetëm të… presë!

Roma ka disa muaj në kërkim të një trajneri që të marrë timonin e skuadrës sezonin…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online