VIDEO | Hap fals i Çelsit, Champions-i gjithnjë e më larg

0

Çelsi nuk ka mundur të marrë tri pikët ndaj Bërnlit edhe pse ndeshja ishte luhej në “Stamford Bridge” e një rëndësie të lartë. Barazimi 2 – 2 ndau skuadrat me nga një pikë.

Vizitorët zhbllokuan rezultatin me anë të një goli spektakolar të Xhef Hendrik, ndërsa Çelsi u kundërpërgjigj me dy gola të shpejtë të Kantes dhe Higuain. Vouks mbylli serinë e golave të takimit që në minutën e 24-të.

Pika e sotme çon Çelsin në vendin e katërt me pikë të barabarta me Totenhemin dhe një më shumë se Arsenali i vendit të pestë, por blutë e Londrës kanë një ndeshje më shumë se këto të dy skuadra. Bileta e Champions League tashmë nuk është më duart e tyre.

Çelsi 2 – 2 Bërnli
Shënues: Kante 12’, Higuain 14’ / Hendrik 8’, Vouks 24’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.