Browsing Tag

Çelsi

Probleme për Çelsin, arrestohet mesfushori!

Pas përplasjes së makinës para pak kohësh, Deni Drinkuoter ka përfunduar përsëri në telashe. Mesfushori i Çelsit ka festuar gjatë mbrëmjen e së dielës në një nga club-et e Mançesterit. 29-vjeçari ka konsumuar alkool gjatë gjithë natës në…

Sarri: Tifozët duan Hudson-Odoin? Nuk jam trajneri i tyre!

Mauricio Sarri ka treguar se kush komandon tek ekipi i Çelsit. Tifozët janë të dashuruar pas Kallum Hudson-Odoi dhe i kërkojnë italianit të aktivizojë më shumë. 18-vjeçari ka luajtur vetëm 413 minuta në kampionat, aty ku ka shënuar 4 gola…

Lajm i bujshëm nga Spanja, Morata rikthehet në La Liga

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata do të rikthehet në qytetin ku nisi rrugëtimi i tij në futboll: Madridi. Sipas burimeve radios së famshme spanjolle “COPE”, futbollisti i Çelsit ka firmosur ditën e premte një kontratë me Atletikon e Madridit.…

Arsenali triumfon në derbi, çfarë lufte për Champions

Arsenali është rikthyer te fitorja në kampionatin anglez, teksa ka mundur Çelsin me rezultatin 2 – 0. Dyshja franceze Aleksandër Lakazet dhe Loront Kosielni vendosën fatin e takimit me golat e tyre në minutën e 14-të dhe 39-të. Me…

Barcelona në nevojë për mbrojtës, ofertë zyrtare Çelsit

Barcelona është prej kohësh në kërkim të një qendërmbrojtësi. Dëmtimi i rëndë i Umtitit ka bërë që drejtuesit e klubit spanjoll të hedhin sytë nga Premier Liga. Siç raporton “The Guardian”, katalanasit janë të interesuar për Andreas…

Agjenti: Çelsi? Transferimin e Hysajt e pengon… Zhorzhinjo!

Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë tek Napoli. Nën drejtimin e Ançelotit, shqiptari po aktivizohet shumë pak, krahasuar me kohën kur ishte Sarri në pankinën e italianëve. Thashethemet për një largim të mundshëm të mbrojtësit nga…

Në Angli janë të sigurt, Fabregas është i Milanit

Çesk Fabregas është objektivi kryesor i Milanit për përforcimin e mesfushës. Leonardo rinisur negociatat me Çelsin për transferimin e 31-vjeçarit në Milano, ndërsa mediat angleze e bëjnë fakt të kryer. Marrëveshja është arritur në parim,…