Kovaçiç në dyshim te Çelsi, një talent i huazuar bën më mirë se ai

0

Mateo Kovaçiç është i huazuar te Çelsi nga Reali Madridi dhe anglezët kanë të drejtën e blerjes. Kroati ka qenë një lotar stabël më blutë, duke startuar 35 herë si titullar, megjithatë ka një problem. 24-vjeçari me ardhjen e tij u pretendua se do të ishte një lojtar i tipit Frenk Lampard, që do të shënonte gola dhe do të asistonte. Por nuk po ndodh kështu.

Kroati regjistron vetëm dy asiste në këtë sezon megjithëse është një mesfushor i avancuar. Ky fakt ja sfumon idenë e blerjes Çelsit. Londinezët nuk e shohin si një mendim të mirë të shpenzojnë 45 milionë euro për një lojtar që nuk krijon. Ndërkohë që me blerjen e Kovaçiç do “vihej shqelmi” një talenti tjetër të bluve, që është Mason Maunt. 20-vjeçari është i huazur në Holandë te Vitese dhe po tregon një nivel shumë të lartë. Në dy vite në Eredivise ai ka shënuar 25 herë dhe asistuar 15.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.