Festimi me Shqiponjë pa dëme për Mustafin, reagon federata angleze

0

Shkodran Mustafi mund të vazhdojë të jetë i qetë dhe të përgatitet për ndeshjet e ardhshme të Premier Ligës. Qendërmbrojtësi i Arsenalit festoi me shqiponjë golin në transfertën ndaj Kardifit ditën e dielë, diçka kjo fare normale. Por, disa medie angleze, çuditërisht ngritën alarmin për një pezullim të mundshëm të lojtarit me origjinë shqiptare.

Megjithatë, zhurma e krijuar ka qenë krejtësisht e kotë. “Sky Sports” raporton se bordi i federatës angleze nuk ka parë asgjë të pazakontë te festimi i Mustafit dhe festimet me shqiponjë nuk pse të ndalohen në futbollin anglez.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.