S’ka më surpriza në “Wimbledon”, Federer, Nadal dhe Xhokoviç në çerekfinale

Surprizat në “Wimbledon” duken se kanë marrë fund. Befasitë e raundeve të para nuk po përsëriten më. Federer, Xhokoviç dhe Nadal nuk kanë hasur asnjë problem në duelet e raundit të katërt, ku kanë fituar në vetëm tre sete.

Në çerekfinale Nadal do ndeshet me amerikanin Sam Querrey, ndërsa Federer me japonezin Kei Nishikori. Numri një i renditjes së ATP-së, Novak Xhokoviç, do ketë përballë tij belgun David Gofin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online