VIDEO | Xhokoviç sërish në finale, Bautista Agut i pafuqishëm

0

Novak Xhokoviç është finalisti i parë i trofeut të “Wimbledon”. Kampioni në fuqi i Grand Slam-it anglez mundi në finale spanjolli Roberto Bautista Agut në një duel që përfundoi pas 4 setesh, ku serbi triumfoi me rezultatin 6 – 2, 6 – 4, 6 – 3, 5 – 2.

Për të fituar trofeun e 16-të Grand Slam dhe të pestin në “Wimbledon”, Xhokoviç duhet të mund në finale fituesin e përballjes midis Roxher Federer edhe Rafael Nadal, dy tenistë këta që rivalizojnë me serbin për më shumë se një dekadë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.