VIDEO/ Momente që të drithërojnë! Federer largohet përgjithmonë nga tenisi, shpërthen në lot me rivalin e tij të madh Rafa Nadal

Federer dhe Nadal kanë mbretëruar në botën e sportit për shumë vite radhazi. Të dy këta sportistët ishin më të mirët në tenis, ndërsa kanë fituar vëmendjen e të gjithëve ndjekësve kudo në botë. Për ironi të fatit, zakonisht kulmi i karrierës së Nadal ka qenë në formën e dobët të Federer dhe e kundërta.

Por një moment rrënqethëse është përjetuar së fundmi teksa Federer ka dhënë dorëheqjen. I ulur së bashku me Rafa Nadal, të dy kanë shpërthyer në lot. Kanë ndarë fushën e tenisit për shumë vite, kanë ndarë vendin e parë në shumë vite dhe janë familjarizuar aq shumë për publikun sa në momente të tilla largimi përjetohen drama të mëdha. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online