Ivan Rakitiç, një produkt zviceran që po udhëheq Kroacinë

Ivan Rakitiç në tetor 2006 shënonte një supergol në kampionatin zviceran për Bazelin, në një ndeshje…

Xhaka pëlqehet në Spanjë, por varet nga… Arsenali

Taulant Xhaka ende nuk është gati për lojë dhe muajt e fundit ka qenë jo aktiv,…

“It’s coming home”, vazhdon marshimi i Tre Luanëve

Nga një gol në çdo pjesë, një ndeshje thuajse perfekte dhe fitore 2-0, Anglia dërgon në…

Shkëndija publikon listën, Osmani u jep besim dhe të rinjve

Shkëndija e Tetovës do të ndeshet të martën me kampionët e Uellsit, The Nju Seints. Skuadra…

Kambana izraelite për Gledi Micin

Gledi Mici ka qenë një nga mbrojtësit më të spikatur të linjës së majtë në edicionet…

Koliçi: Largimin e kërkova unë, nuk ndjej keqardhje

Ena Koliçi i dha “lamtumirën” Kukësit pas plot 3 sezonesh. Edhe pse kontrata e pogradecarit përfundonte…

Pazar në Korçë, Daja pret tre lojtarë

Flamurtari është një nga skuadrat që investon më së shumti dhe tashmë kërkon me ngulm një…

Napoli mendon dhe për Di Marian

Napoli mendon për Angle Di Maria te Napoli? Në orët e fundit në Itali është folur…

Mavraj problemi? Hamburgu shpartallohet në miqësore

Mërgim Mavraj prej muajsh nuk është konsideruar pjesë e planeve të skuadrës së Hamburgut, aq sa…

Zyrtare/ Koliçi e mbyll me Kukësin

Dje në orën e vonshme të mbrëmjes “Sport Ekspres” raportoi faktin se Enea Koliçi nuk ishte…

Një alarm fals i prish qetësinë Suedisë

Suedia do të luajë një ndeshje shumë të madhe sot me Anglinë, megjithatë jo gjithçka ka…

Shqetësime për Pakult, një mbrojtës rrezikon Valetën

Kukësi po vijon me intensitet përgatitjet për ndeshjen e 11 korrikut me Valetën. Skuadra verilindore zhvilloi…

Zbulohet fanella e Mançester Junajtid, tifozët: E tmerrshme!

Zbulohet fanella e re që Mançester Junajtid do ta përdorë si uniformë të parë dhe për…

LOJA E FAJIT/ Reali pret që Ronaldo të kërkojë publikisht largimin

Ndërsa Kristiano Ronaldo është pranë finalizimit të një prej transferimeve më të bujshme dhe njëkohësisht më…

Skënderbeu kompleton sulmin, vjen Robinjo

Skënderbeu po punon shumë për të përforcuar sulmin, ku nuk ka ende shumë emra, edhe pse…

Eliminimi i Gjermanisë, fajin e kanë lojërat elektronike

Fati apo rastësia nuk kanë të bëjnë. Në eliminimin e Gjermanisë nga Botërori 2018, diçka që…

Ronaldo te Juve, tani edhe tregu i basteve e bën të kryer

Kristiano Ronaldo është gjithnjë e më pranë transferimit nga Reali te Juventusi dhe çdo ditë e…

Paris Saint Zhermen, “çmenduria” e radhës për Kante

Në përfaqësuesen e yjeve të rinj franceze, një prej aty që spikat më tepër është padyshim…

Kazani, arena që “mbyti” të mëdhatë në Botëror

Besoni apo jo te fati, apo mund të ketë qenë thjesht një koeçidencë fatkeqe. Sido të…

Tre kandidatë për stolin e Kamzës, emrat

Të hënën Kamza nis përgatitjet për sezonin e ri, me dilemën më të madhe për tu…

Katër gola e dy asist, Guri mahnit në 45 minuta

Gola me kokë, me këmbë dhe me penallti. Katër të tillë të shënuar nga Sindrit Guri…

Video: Gjici prezanton projektin e stadiumit të ri, sytë nga qeveria dhe FSHF-ja

Stadiumi aktual i Kukësit, “Zeqir Ymeri” është i amortizuar. Tapeti artificial është konsumuar dhe duket sikur…

Pistë tjetër për Bathën, mund të mbetet brenda kampionatit shqiptar

Idriz Batha është një nga emrat më të përfolur të merkatos së verës. Largimi i tij…

Jashtë ekipit të Kukësit për Champions, e vërteta me sulmuesin Arlind Kalaja

Arlind Kalaja është një nga emrat e afruar së fundmi te skuadra e Kukësit. Futbollisti u…

“Luftë e ftohtë” me Çanin, Partizani i bën dalje sulmuesit

Një ndër risitë e Partizanit në listën e Europa Leagues është lënia jashtë e sulmuesit Edgar…

Skënderbeu përforcon sulmin, vjen sulmuesi nigerian

Në pritje të zhvillimeve në lidhje me disa nga veteranët e ekipit, që ende nuk kanë…

Kukësi shpall listën Champions, Koliçi mbetet jashtë

Kukësi i ka dorëzuar sot UEFA-s listën e lojtarëve që do të jenë të regjistruar për…

“Gjelat” e rinj në gjurmët e Francës kampione të gjithçkaje

“Blutë” e tanishëm njësoj si skuadra që fitoi Botërorin '98 dhe Euopianin 2000. Ngjashmëritë janë të…

Kupa e Botës mbetet në Europë për të katërtën herë radhazi

Kanë mbetur edhe gjashtë skuadra në garë dhe Botërori 2018 është kthyer në një… Europian. Franca…

Zyrtare: Agim Ademi presidenti i ri i Federatës Kosovare të Futbollit

Agim Ademi është zgjedhur presidenti i ri i Federatës Kosovare të Futbollit. Votim plebishitar ai në…

Botërori i Kryebashkiakëve, Erjon Veliaj në formacionin titullar

Prej një muaji, i gjithë globi është përfshirë nga ethet e Kampionatit Botëror të Futbollit që…

Shtohet interesi për Shaqirin, edhe Liverpul bën ofertë

Xherdan Shaqiri duket se është gati që rikthehet sërish në nivele të larta. Pas një sezoni…

Franca thyen “mallkimin” dhe arrin në gjysmëfinale

Franca është skuadra e parë që arrin të sigurojë kalimin në gjysmëfinalet e Kupës së Botës.…

Laçi bën lëvizjen e radhës, nënshkruan me një mbrojtës

Laçi do të luaj në Kupat e Europës vetëm pas pak ditësh dhe trajneri Prenga po…

Historia e çmendur e sulmuesit të ri të Partizanit, alkool e gara me makina

Stefan Nikoliç është surpriza e Partizanit në merkato, sepse sulmuesi malazez është prezantuar pa asnjë paralajmërim…

Problemi i madh i Prishtinës, ndeshja e radhës mund të anulohet

Prishtina mori një fitore të thellë mbrëmjen e djeshme duke regjistruar kështu një kualifikim historik, pasi…

FOTO/ Bufon në zyrat e Paris Seint Zhermen

Në një kohë kur e githë vëmendja është përqendruar te transferimi i mundshëm i Kristiano Ronaldos…

Premierliga hapet me Junaitid-Lestër, mbyllet me supersfidën Arsenal-Siti

Sezoni i ri i Premierligës angleze do të nisë të premten e 10 gushtit, me duelin…

Birhof lëshon “bombën”: Ozil nuk duhej marrë në Botëror

Në një intervistë të publikuar në edicionin e sotëm të gazetës Die Welt, menaxheri i përgjithshëm…

DIREKT/ Franca një hap larg gjysmëfinales, Grizman shënon golin e dytë

URUGUAI   0 FRANCË   2 Shënues: Varan 40′, Grizman 61′ 61′ – GOOOOL FRANCA! Grizman realizon golin…