Browsing Tag

Guardiola

Siti rimerr kreun, Laport dhe Zhezuz ndëshkojnë Evertonin

Mançester Siti është rikthyer në krye të tabelës së kampionat anglez pas fitores 2 – 0 kundër Evertonit. Aimerik Laport dhe Gabriel Zhezuz ishin protagonistët e takimit të sotëm me dy golat e tyre. “Qytetarët” kalojnë presionin te…

Makineria e Guardiolës kap shifrën e çmendur të golave

Mançester Siti bëhet ekipi i parë në Europë që shënon 100 gola në të gjitha kompeticionet këtë sezon. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola e arriti këtë shifër në minutën e 18-të të ndeshjes së sotme në Huddersfield, kur Danilo shënoi…

FOTO | Siti synon finalen, Guardiola i beson një shqiptari

Mançester Siti do të luajë gjysmëfinalen e kupës “Carabao Cup” përballë surprizës Bërton dhe do të synojë me doemos finalen e këtij kompeticioni, ku e pret Totenhami, skuadër që mposhti Çelsin dje me rezultatin minimal, 1-0. Siti kërkon…

Shkarkimi i Murinjos, Guardiola e Klop motivojnë portugezin

Jyrgen Klop dhe Pep Guardiola kanë komentuar shkarkimin e Zhoze Murinjos nga posti i trajnerit të Mançester Junajtid. Të dy rivalët e portugezit kanë vlerësuar punën e tij dhe janë shprehur të bindur se ai do të rikthehet së shpejti në…

Guardiola i mahnitur nga Muriç: Ai është një gjigant

Arijanet Muriç ishte protagonisti i çerekfinales së “Carabao Cup” midis Lester Sitit dhe Mançester Sitit. Portieri i përfaqësues së Kosovës priti dy penallti të kundërshtarëve dhe në fund skishin si të mungonin elozhet e Pep Guardiolës, i…

Sarri nuk fluturon: Siti tjetër nivel, zor se kapet!

Çelsi mundi sot 2-0 Mançester Sitin, por si Mauricio Sarri, ashtu edhe Pep Guardiola, nuk i dhanë shumë rëndësi këtij rezultati. N’Golo Kante dhe David Luiz shënuan golat që i shkaktuan Sitit humbjen e parë sezonale, duke i dhënë fund…

Sarri: Më trajtoni si Guardiola!

Trajneri Mauricio Sarri i ka bërë thirrje bordit drejtues të Çelsit që të bëjë durim me të, duke hequr një paralele me sezonin e parë të Pep Guardiolës, me spanjollin që nuk fitoi asnjë trofe te Mançester Siti. Çelsi do të ndeshet sot me…

Real apo Siti? Të gjithë presin vendimin e Brahim Diaz

Brahim Diaz është kthyer në qendër të vëmendjes te Mançester Siti. Vetë trajneri Pep Guardiola foli për të ardhmen e sulmuesit 19-vjeçar, kontrata e të cilit mbaron në fund të këtij sezoni. Trajneri spanjoll tha se klubi është i gatshëm të…

Guardiola jep lajmin e keq, Siti humbet goleadorin

Sulmuesi i Mançester Sitit, Serxhio Aguero, nuk do të jetë në dispozicion të Pep Guardiolës në dy ndeshjet e ardhshme ndaj Uotfordit dhe Çelsit. Lajmin e ka konfirmuar trajneri spanjoll në daljen për shtyp për ndeshjen e nesërme. Në…

Guardiola rrezikon dënim, foli për… gjyqtarët

Pep Guardiola po e udhëheq Mançester Sitin më së miri, kjo për faktin se ekipi i tij ndodhet në vendin e parë, si dhe ende nuk është provuar shija e humbjes. “Qytetarët” janë kampionët në fuqi, ndërsa këtë edicion synojnë që të mbrojnë…

Stili Guardiola: goli i Gyndogan erdhi pas 44 pasimesh!

Mançester Siti mposhti bindshëm 3-1 Mançester Junajtid në derbi, me një dominim të frikshëm, aq sa skuadra e Zhoze Murinjos e goditi vetëm një herë portën kundërshtare, në rastin e penalltisë së shënuar nga Marsial, penallti që ishte më…

Siti nuk njeh rivalë, dominim total në derbin e Mançesterit

Mançester Siti fitoi me lehtësi derbin ndaj Mançester Junajtid  me rezultatin 3 - 1. Kampionët në fuqi të Anglisë treguan se diferencat midis tyre dhe “djajve të kuq” mbeten të mëdha. Humbja në derbi djeg shumë për tifozët e Junajtid, të…

Guardiola: Ndonjëherë jam i padrejtë me lojtarët e mi!

Pep Guardiola ka në skuadër shumë “yje” dhe në momente të caktuara për të është e vështirë që të vendosë se kë të aktivizojë dhe jo. “Qytetarët” po i bëjnë gjërat mirë, pasi nuk e njohin humbjen në kampionat, por po bëjnë mjaft mirë dhe në…

Guardiola: E ardhmja ime në Itali? Përse jo…

Pep Guardiola ka qenë një ndër të ftuarit special në një event në Trento, ku pjesëmarrës ishin figura të shquara të trajningut si Karlo Ançeloti dhe Arrigo Saki. Spanjolli iu përgjigj një mori pyetjesh, ku ndër to dhe një mbi një…

Gabriel Zhezus i zhgënjyer: Doja ta godisja unë 11-metërshin

Mançester Siti pasditen e djeshme doli i zhgënjyer me barazimin e arritur në “Anfield” ndaj Liverpulit. Rasti që peshon më shumë është padyshim penalltia e humbur nga Rijad Mahrez, kur duheshin dhe vetëm pesë minuta që të mbyllej takimi.…

Liverpul dhe Siti marrin lajme të mira përpara supersfidës

Premier Liga këtë sezon duket se po bëhet çdo javë edhe më e rivalizuar. Liverpuli dhe Siti ndajnë vendin e parë me pikë të barabarta, pas shtatë javësh të luajtura, teksa Çelsi qëndron pas tyre me vetëm dy pikë më pak. Pasditen e…