Browsing Tag

Bayern

Sërish zhgënjim, talenti i Bajernit kërkon largimin

Bajerni i Mynihut shpenzoi 35 milionë euro për t'ia marrë Benfikës në vitin 2016, por Renato Sançes që pas Euro 2016 ka mbetur në vendnumëro. Mesfushori portugez dështoi edhe në Angli, ku u huazua te Suonsi, por këtë sezon Bajerni e…

Nojer: Bëmë shumë pak në sulm, ja si ma hodhi Mane

Manuel Nojer ka pranuar para gazetarëve se humbja ndaj Liverpulit ishte krejtësisht e merituar. Në fjalët për gazetarët pak minuta pas përfundimit të takimit, “gardiani” i Bajernit foli për golin e parë të Manes dhe analizoi se çfarë shkoi…

Kovaç: Liverpuli luajti më mirë, ky është limiti jonë

Niko Kovaç nuk shkoi dot më shumë se raundi i 1/16-ve në aventurën e tij të parë në UEFA Champions League. Në intervistën për “Sky Sports” në përfundim të ndeshjes, tekniku kroat përgëzoi Klop dhe pranoi hapur superioritetin e…

Liverpul magjik, Klop sundon në mes të Mynihut!

Para ndeshjes Bajern-Liverpul legjendari Franc Bekenbauer tha: "Jyrgen Klop te Bajerni. Ai do ishte kulmi!". Der Kaiser është gjenial edhe kur flet, sepse e njeh mirë futbollin dhe e dinte çfarë e priste sot Bajernin e tij. Liverpuli…

Riberi drejt Australisë, Bajerni gjen pasuesin në Francë

Frank Riberi kreu një ndeshje fantastike ndaj Volfsburgut, ku edhe pse u fut si rezervë asistoi tri herë për shokët e tij. Gjithsesi, në më pak se një muaj francezi do të mbushë 36 vjeç dhe është bërë  e qartë që ai nuk është më në planet e…

VIDEO: Mbreti Levandovski vendos rekord dhe rimerr fronin

Robert Levandovski shënoi golin e tij të 196 në Bundesligë në takimin e sotëm ndaj Volfsburgut. Shifër kjo që i jep zyrtarisht vendin e parë në listën e golashënuesve të huaj në kampionatin gjerman. Ky rekord mbahej prej vitesh nga…

Bajerni reagon pas vendimit të Lëv: Jemi të irrituar

Bajerni i Mynihut ka reaguar ditën e sotme me anë të një deklarate për shtyp në lidhje me vendimin e bërë dje publik të Joakim Lëv për t’i mbyllur derën e kombëtares gjermane treshjes së baravezëve Myler, Mats Humels dhe Zherome Boateng.…

VIDEO | Hap fals i Dortmundit, Bajerni gati të përfitojë

Borusia Dortmund i ka dhënë fund një ecuria prej shtatë ndeshjesh pa humbje në Bundesligë, teksa janë mundur 2 – 1 në transfertën kundër Augsburgut. Koreani Ji-Dong ishte autori i një dopiete për vendasit, ndërsa golin e nderit për…

Bajerni hedh sytë nga Ajaksi, gjendet pasuesi i Vagner

Largimi i Sandro Vagner ka bërë që Bajerni i Mynihut të mos ketë një sulmues rezervë në rast të mungesës së polakut Robert Levandovski. Është e qartë që merkato e verës do të sjellë prurje në këtë repart. Në një intervistë të dhënë pak…

Bajerni nuk di ç’të bëjë më, Koman dëmtohet sërish

Një makth i vërtetë për Kingsli Koman: sulmuesi francez është jashtëzakonisht i pafat, ose thjesht fizikisht jo i përshtatshëm për futboll, sepse nuk ka si shpjegohen kaq shumë dëmtime. Dje, në sfidën ndaj Hertës së Berlinit, Koman u fut…

Të gjithë pas Rakitiç, edhe Bajerni shfaq interes

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitiç është kthyer në qendër të vëmendjes së merkatos dhe shumë skuadra janë vënë pas tij. Fillimisht, u përfol për një kalim te kampionët e Francës, PSG, por Barcelona nuk lejoi që kroati të largohet në…

E ardhmja e Riberi? Rumenige qartëson situatën

Frenk Riberi luan prej 12 vitesh te Bajerni i Mynihut, ku në vitin 2007 kaloi nga Marseja në Gjermani për shumën e 30 milionë eurove. Periudha e francezit në Bundesligë, duket se po shkon drejt fundit, pasi edhe mosha e tij 35-vjeçare nuk…

VIDEO | Bajern kalon “pengesën” Augsburg, shkëlqen Koman

Bajerni i Mynihut nuk e pati të lehtë të merrte tri pikët në transfertën ndaj Augsburgut. Të zotët e shtëpisë dolën dy herë në avantazh, por ekipi i Niko Kovaç ia arriti të merrte tre pikët në fund të takimit që u mbyll me shifrat 2 – 3.…

Klop ishte i Bajernit, por u zgjodh trajneri i gabuar

Presidenti i Bajernit të Mynihut Uli Hënes ka zbuluar një prapaskenë interesante në lidhje me Jyrgen Klop, i cili në vitin 2008 thuajse u bë trajner i gjigantëve bavarezë. Liverpuli do të presë Bajernin të martën e ardhshme, në vajtjen e…

Bajernit i buzëqesh fati, Kovaç merr një super lajm

Bajerni i Mynihut u mund në fundjavë nga Bajern Leverkuzeni, çka shkaktoi që diferenca me kryesuesit e Dortmundit të shkonte në shtatë pikë. Megjithatë, java e re nisi me një lajm të mirë për kampionët në fuqi të  Bundesligës. Kapiteni i…

PSG merkato te Bajerni, fillojnë negociatat për mesfushorin

Reparti i mesfushës te PSG-ja është në krizë totale. Dëmtimi i Verratit dhe raporti inekzistet që ekziston tani mes klubi dhe lojtarit në ikje Adrien Rabio, ka bërë që Tomas Tuhel të bëhet kreativ në zgjedhjet e tij, duke vendur në qendër…

Tifozët në stadiume, ligjin e bëjnë gjermanët

Futbolli gjerman ka pësuar një rënie të dukshme në aspektin e cilësisë. Hera e fundit që ekip gjerman ka fituar një trofe europian, ka qenë në vitin 2013. Bajerni i Mynihut, “gjiganti” i vetëm Bundesligës, nuk ka më forcën dhe hijen e…

“Sulltan” Riberi, vjen oferta nga ish-klubi i vet

Bajerni i Mynihut triumfoi 3-0 në Frankfurt të shtunën dhe dy gola i shënoi Frenk Riberi, i cili është në formë spektakolare dhe ka shënuar 4 gola në 3 ndeshjet e fundit. Pas ndeshjes trajneri Niko Kovaç i bëri komplimente, por kjo nuk…

Buzëqesh Kovaç, në Mynih synojnë një kampion bote  

Presidenti i Bajernit të Mynihut, Uli Hënes, deklaroi pak ditë më parë se klubi i tij nuk do të ndërhynte në merkaton e janarit, pasi “revolucioni” i vërtetë do të ndodhte në muajt e verës. Por, siç duket gjatë ditëve të fundit, kryesia e…

Roben në merkato, vjen oferta nga vendlindja

Arjen Roben ka konfirmuar se sezoni aktual do të jetë i fundit në karrierën e tij fantastike me Bajernin e Mynihut, ku luan prej vitit 2009. Ish-ylli i kombëtares holandeze nuk e ka zbuluar ende destinacionin e tij të ardhshëm, por…

Ançeloti: Shkarkimi nga Bajerni i vetmi peng i karrierës sime

Të enjten e 27 shtatorit të 2017-ës, Karlo Ançeloti u shkarkua nga bordi drejtues i Bajernit të Mynihut pas një humbje të thellë me rezultat 3 – 0  ndaj PSG-së në Paris. “Paraqitjet e skuadrës nuk kishin në nivelin e pritshmërive tona,…