Fanella e re prezantohet në fundjavë, Bajerni me dedikim unik

0

Bajerni i Mynihut dhe kompania Adidas kanë zbuluar ditën e sotme fanellën e parë për sezonin e ardhshëm të Bundesligës. Dizajni i fanellës së re i kushtohet stadiumit “Allianz Arena”, që ësstë shtëpia e Bajernit prej 14 vitesh.

Fanella ka në të disa forma që ngjasojnë me strukturën e jashtme të stadimit më të madh në Gjermani. Uniforma e re do të inaugurohet këtë fundjavë në ndeshjen e fundit të këtij sezoni të Bundesligës ndaj Ajntrahtit të Frankfurtit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.