VIDEO | “Pa dashje”, furi kritikash për veprimin e Kimish

0

Xhejdon Sanço ishte protagonisti i fitores 2 – 0 të Dortmundit  ndaj Bajernit në Superkupën e Gjermanisë. 19-vjeçari u detyrua të linte fushën duke çaluar pas një shkelje të këmbës nga Xhoshua Kimish.

Ngjarja në fjalë ka shkaktuar shumë polemika në Gjermani. Shumë ekspertë deklaruan se sistemi “VAR” nuk e bëri punën siç duhet, pasi ndëshkimi i vetëm për Kimish ishte një karton i verdhë.

Ishte thjesht fat i keq. Unë doja të kapja topin me këmbë dhe Sanço vuri këmbën e tij përpara. Të them të drejtën u mërzita që mora karton të verdhë, s’mund ta imagjinoj pse disa njerëz thonë se duhej të merrja karton të kuq. Kjo do ishte një budallallëk.  Nuk e bëra me dashje”.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online