“Nuk e lë Valencian për Juven”, italiani refuzon bardhezinjtë!

Zhoao Kanselo është me valixhe gati dhe Juventusi po sheh për një tjetër mbrojtës të djathtë.…

VIDEO | Valencia e ka të thjeshtë ndaj Sionit, Lenjani e ndjek nga stoli

Pas humbjes me Monakon, Valencia ka arritur të gjejë fitoren e parë në miqësoret e fazës…

VIDEO | Monako jep shenja jete, mund me vështirësi Valencian

Ndeshjet miqësore të ekipeve evropiane nuk kanë të mbaruar në këtë fazë parasezonale, me qëllim arritjen…

Maksi Gomez befason me klubin e ri, mësohet klauzola

Maksi Gomez është transferuar te Valencia dhe gjithçka është zyrtare. Klubi spanjoll e ka blerë sulmuesin…

Nuk bindi te Barça, përfundon te Sampdoria

Barcelonës iu desh të huazonte një qendërmbrojtës pas largimit të Jerri Mina në Everton. Në janar…

Godet Valencia, transferon ish-talentin e Realit

Denis Çerishev është blerja më e re e Valencias. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të…

Uest Hem gati për blerjen historike, sulmuesi zhduket në male!

Maksimiliano Gomez është një nga pikat më të forta të Selta Vigos. Sulmuesi uruguaian ka një…

Mesfushori drejt Valencias, është arritur marrëveshja me Barçën

Barcelona ka një grup jo të vogël lojtarësh, që janë drejt largimit për shkak të mungesës…

Zyrtare | Holandezi largohet nga Barça, vjen dhe përforcimi i parë

Xhasper Cilesen është parë i veshur me uniformën e Valencias mesditën e sotme. Portieri ka kaluar…

Objektivi i përbashkët, Barcelona “lë thatë” PSG-në

Jo vetëm Nejmar mes Barcelonës dhe PSG-së. Kampionët e Spanjës kërkojnë një portier për stolin dhe…

Barcelona kërkon sulmues, pranë yllit të Valencias

Barcelona është në kërkim të një qendërsulmuesi. Luis Suarez është e vetmja alternativë cilësore në sulmin…

Çmendet Napoli, 70 milionë euro për spanjollin!

Napoli është vënë në kërkim të një sulmuesi, për të cilin është gati të hapë thesin.…

“Kemi blerë shtatë lojtarë, ja si del ndeshja”, thellohet skandali spanjoll!

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me skandalin e basteve që ka tronditur futbollin spanjoll.…

Konkurrencë për Albën dhe Suarez, Barcelona bën gati dy blerje

Zhordi Alba dhe Luis Suarez janë dy ndër lojtarët më të rëndësishëm të Barcelonës. Gjatë sezonit…

Një tjetër Torres në majë, e kërkojnë 2 klube angleze

Ferran Torres është një nga të rinjtë spanjollë më të mirë të momentit. 19  -vjeçari luan…

VIDEO | Barcelona zhgënjen sërish, Valencia rikthehet te trofetë pas 11 vitesh

Valencia rikthehet të fitojë një trofe pas 11 vitesh. Skuadra e Marselinjo Garsia Toral mundi në…

VIDEO: Obamejang magjik, Arsenali shkatërron Valencian dhe arrin finalen

Arsenali është skuadra e parë finaliste e UEFA Europa League, me “Topçinjtë” që shkatërruan Seviljan me…

DIREKT: Spektakël në Spanjë, surprizë në Londër (VIDEO)

Valencia-Arsenal dhe Çelsi-Frankfurt janë dy gjysmëfinalet e Europa League dhe sot luhen aktet e fundit. Arsenali…

VIDEO: Fitore historike e Valencias, 5 “shpulla” në pjesë të parë

Valencia ka marrë një fitore bindëse në transfertë 2-6 përballë Hueskas, ku 5 gola i kanë…

Koret raciste, Arsenali e Valencia bashkëpunim për ndëshkimin e tifozëve

Valencia luajti mbrëmjen e së enjtes në “Emirates Stadium” kundër Arsenalit në gjysmëfinalen e parë mes…

VIDEO: Lakazet-Obamejang, Arsenali mposht Valencian me përmbysje

Arsenali ka marrë një fitore me përmbysje 3-1 në shtëpi përballë Valencias, në gjysmëfinalen e parë…

VIDEO: Baraspeshë në Gjermani, në Londër ka spektakël

Sot do të luhen dy gjysmëfinalet e para të “Europa League” dhe në katër ekipet pjesëmarrëse,…

Dëmtime dhe grabitje, sezoni i Kondogbia për t’u harruar!

Ta quash thjeshtë një periudhë “JO” sezonin e Kondogbia me Valencian, është shumë pak. Ish-mesfushori i…

VIDEO: Napoli kapitullon pa luftë, Valencia imiton Arsenalin

Napoli priti në “Sao Paolo” skuadrën e Arsenalit dhe pas disfatës 2-0 në Londër, parashikohej një…

Zhoao Feliks mahnit në Lisbonë, Çelsi e Valencia hedhin hap gjigant

Çelsi ka bërë detyrën, duke fituar 1-0 në Pragë ndaj Slavias së Peter Olajinkës (titullar). Shënoi…

VIDEO | Zidan duron vetëm dy ndeshje, Valencia e mposht në “Mestalla”

Ka zgjatur vetëm dy ndeshje pathyeshmëria e Real Madrid nën drejtimin e të Zinedin Zidan. “Los…

Solskjaer “nxjerr fshesën”, pesë lojtarë konsiderohen të ikur

Mançester Junajtid po përgatitet për një merkato të fuqishme. Krahas afrimeve që këtë vit do të…

VIDEO | Garë e çmendur për Champions, Valencia trondit Sevijan

Valencia ka marrë një triumf me mjaft vlera nda Sevijas në transfertë, teksa i ka mposhtur…

Çmenduri amerikane, Valencia akuzohet për simbolin historik

Skuadra spanjolle e Valencias është përfshirë në një konflikt ligjor me kompaninë e njohur amerikane “DC…

VIDEO | Kualifikohen Çelsi dhe Napoli, dramë në Rusi!

Çelsi, Napoli dhe Valencia janë tre ekipet e para çerekfinaliste të Ligës së Europës. Dy të…

VIDEO | Çelsi dhe Napoli pa mëshirë, Valencia triumf minimal

Janë mbyllur edhe tre takimet e fundit për ditën e sotme në Europa League, teksa Napoli…

Nëntë vite në shërbim të klubit, Junajtid i tregon derën mbrojtësit

Kapiteni i Mançester Junajtid është Antonio Valencia është në muajt e tij të fundit te “Djajtë…

VIDEO | Valencia në “ekstazë”, rikthim në finale pas 11 vitesh

Skuadra e Valencias nuk zhgënjeu 55 mijë personat e pranishëm në stadiumin “Mestalla”, teksa mundi me…

Garë e ashpër për Europën në La Liga, Valencia e Sociedad ndahen në paqe

Valencia dhe Real Sociedad janë ndarë në barazim pa gola, në sfidën e luajtur në “Mestalla”,…

Kupa e Mbretit shpall çiftet gjysmëfinaliste, ka një finale të parakohshme

Pasi u mësuan katër ekipet gjysmëfinaliste të Kupës së Mbretit në Spanjë, është hedhur dhe shorti.…

“Çmenduri” e Evertonit, 40 milionë sterlina për “të padëshiruarin”

Ekipi i Çelsit është padyshim një ndër ekipet më të përfolur këtë merkato, teksa zhvillime ka…

Inter bën pazar në Angli, një tjetër futbollist me emër për mbrojtjen

Tek Interi janë kthyer në modë transferimet me kosto 0. Pas akordit me uruguaianin Diego Godin,…

Barcelona nis merkaton, firma me mbrojtësin formalitet

Barcelona këtë sezon shihet të ketë probleme të vazhdueshme në fazën difensive, më së shumti nga…

Te Valencia i frikësohen rënies, dëmtohet blerja rekord

Valencia i tejkaloi të gjitha pritshmëritë sezonin e kaluar, teksa e mbylli kampionatin në vendin e…

Juve “thyhet” jashtë për herë të parë, Murinjo “bie” në Valencia

Juventus dhe Mançester Junajtid pësojnë nga një disfatë në ndeshjet respektive me të njëjtat shifra 2-1,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online