VIDEO | Valencia në “ekstazë”, rikthim në finale pas 11 vitesh

0

Skuadra e Valencias nuk zhgënjeu 55 mijë personat e pranishëm në stadiumin “Mestalla”, teksa mundi me rezultatin 1 – 0 Real Betisin (takimi i parë përfundoi 2 – 2) dhe preu biletën për në finalen e Kupës së Mbretit, ku do të ndeshet me Barcelonën.

Golin  e vetëm të takimit e shënoi sulmuesi spanjollo-brazilian Rodrigo në minutën e 56-të. Vendasit gjuajtën vetëm një herë në portë, por aq mjaftoi për të bërë zhvleftësuar dominimin e andaluzianëve që bën çmos për të shkuar në finale.

 

Valencia rikthehet në finalen e Kupës së Mbretit pas 11 vitesh. Trofeu i fundit në historinë  e klubit është pikërisht trofeu i vitit 2008 i fituar kundër Gefates (3 – 1).

ATMOSFERA SPEKTAKOLARE E KRIJUAR NGA TIFOZËT NË PRITJE TË AUTOBUSIT TË VALENCIAS

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.