Barcelona kërkon sulmues, pranë yllit të Valencias

0

Barcelona është në kërkim të një qendërsulmuesi. Luis Suarez është e vetmja alternativë cilësore në sulmin katalanas. Kështu, është e detyrueshme një ndërhyrje emergjente në merkato për të sjellë një lojtar cilësor.
Rodrigo është emri që përflitet në zyrat e drejtuesve katalanas. Sulmuesi i Valencias ka treguar cilësi shumë të mira dhe duket i aftë të mbajë presionin e një klubi si Barcelona.

Klauzola e lirimit të tij nga Valencia është 120 milionë euro. Shifër që do të ulet në mënyrë drastike. Barcelona pritet të sigurojë shërbimet e tij për një shumë prej 30 milionë eurosh.

Një mundësi tjetër është përfshirja e Denis Suarez në operacion. 28-vjeçari thirret rregullisht nga Luis Enrike në kombëtaren spanjolle.  Ai ka që nga viti 2015 në “Mestalla”, ku erdhi në këmbim të 30 milionë eurove, që shkuan në xhepat e portugezëve të Benfikas.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.