VIDEO: Obamejang magjik, Arsenali shkatërron Valencian dhe arrin finalen

0

Arsenali është skuadra e parë finaliste e UEFA Europa League, me “Topçinjtë” që shkatërruan Seviljan me rezultatin e përgjithshëm, 3-7. Londinezët udhëtuan drejt Spanjës me një avantazh 3-1 të arritur në Londër.

Gameiro shënoi shpejt për Valencian dhe dukej sikur ndeshja do të ishte në favor të tyre. Megjithatë, Obamejang dhe Lakazet përmbysën gjithçka. Gameiro do të shnëonte sërish për të barazuar shifrat. Megjithatë, Obamejang do të shënonte dhe dy herë të tjera dhe do të vuloste rezultatin final në 2-4.

Arsenali është kështu skuadra e parë finaliste e Europa League dhe të besuarit e Unai Emeri presin ndeshjen mes Çelsit dhe Frankfurtit për të mësuar kundërshtarin e finales së madhe së Bakusë.

Europa League

Valencia – Arsenal 2-4 (1-3)
Gameiro 11? 58’/ Obamejang 17? 69? 88?, Lakazet 50?

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.