VIDEO | Valencia e ka të thjeshtë ndaj Sionit, Lenjani e ndjek nga stoli

Pas humbjes me Monakon, Valencia ka arritur të gjejë fitoren e parë në miqësoret e fazës pregatitore. Viktima e spanjollëve ka qenë Sioni, klubi i legjinarëve tanë, Lenjani e Kabashi. Ndeshja ka përfunduar me rezultatin e pastër 3-0 për fituesit e Kupës së Spanjës.

Spanjollët kanë dominuar, duke e “vrarë” ndeshjen me dy gola në pjesën e parë dhe një tjetër pas minutës së 70-të për të vulosur ndeshjen. As Lenjani e as Kabashi nuk e nisën ndeshjen nga formacioni i parë për ekipin zviceran. Kosovari u aktivizua në fillim të pjesës së dytë, ndërsa Lenjani nuk zbriti fare në fushë. Pajtim Kasami, shqiptari me pasaportë zvicerane ishte titullar.

Miqësore
Sion-Valencia 0-3
Gomez ’13, Rodrigo ’40, Himenez ’71

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online