Browsing Tag

Valencia

VIDEO | Valencia godet në fund, kryesim tresh në Spanjë!

Një gol i francezit Diakhabi në minutën e dytë shtesë i dha një pikë Valencias dhe i hoqi fitoren dhe kreun ekipit të Seviljës. Përballja spektakolare e La Ligës përfundoi në barazim 1-1, ndërsa miqtë andaluzianë kishin kaluar në avantazh…

Gaja i befasuar: Nuk kam parë ekip më fizik se Junajtid!

Valencia zhvilloi një ndeshje të mirë përballë Mançester Junajtid dhe arriti të merrte një barazim në “Old Trafford”. Pikë shumë e rëndësishme për objektivin e spanjollëve për të kaluar fazën e grupeve në Champions. Mbrojtësi i majtë i…

VIDEO | Më në fund Valencia, Gameiro i dhuron fitoren e parë

Më në fund Valencia ka gjetur fitoren e parë në kampionat. Djemtë e Marselinos mposhtën Real Sociedad në transfertë me rezultatin 0-1. Kevin Gameiro, i ardhur gjatë merkatos së verës nga Atletiko Madrid, shënoi golin e parë me Valencian, që…

Rekordi unikal i sulmuesit të Valencias!

Valencia, merkaton e verës që lamë pas nuk ishte dhe aq aktive sa merkatot e mëparshme, por gjithsesi kishte disa hyrje-dalje në ekip. Një ndër largimet që ra në sy ishte ai i Simone Zazas, i cili nuk kishte bërë keq në sezonet që ishte…

VIDEO | Derbi i Valencias në paqe, asist i Enis Bardhit

Spektakël dhe gola në derbin midis Levantes dhe Valencias. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-2 dhe Valencia nuk ka arritur akoma të marrë fitoren e parë në kampionat duke u renditur në kupton e dy pikëve mbas javës së tretë. Spanjolli…

PSG ia hedh UEFA-s, shet 40 milionë euro sulmuesin e talentuar

Frika nga një dënim i mundshëm nga UEFA për shkelje të rregullave të “Financial Fair-Play” ka detyruar drejtuesit e PSG-së që të shesin një ndër talentet më premtues të parisienëve. Bëhet fjalë për Gonçalo Guedesh. Sulmuesi është shitur…

Lopetegui i gjen sulmuesin Realit, klubi në dilemë

Reali i Madridit kërkon një sulmues dhe Hulen Lopetegui e ka ndarë mendjen shkruan “AS”. Trajneri i spanjollëve e ka bërë të qartë se do të donte në skuadrën e tij Rodrigo Morenon, sulmuesin e Valencias. Futbollisiti 27-vjeçar e ka nisur…

Epokë e re për Junajtid, Murinjo zgjedh kapitenin e ri

Dorëheqja nga futbolli i legjendës së Mançester Junajtid Majkëll Kerrik, la pezull shiritin e kapitenit te skuadra e “Djajve të Kuq”. Por, ditën e sotme trajneri Zhoze Murinjo bëri të ditur liderin e skuadrës së tij për ekipin e ardhshëm.…