Godet Valencia, transferon ish-talentin e Realit

0

Denis Çerishev është blerja më e re e Valencias. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare të klubit, ekipi spanjoll zyrtarizon marrëveshjen me Vijareal. Dy ekipet përmbyllën akordin e vendosur që në 29 qershorin e verës së kaluar.

28-vjeçari ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2022, me klauzolë lirimi prej 80 milionë eurosh. Mesfushori anësor e ka nisur karrierën e tij si një talent premtues. Ai ka qenë pjesë e ekipit të Real Madrid B dhe Real Madrid.

Me ekipin e parë madrilen numëron vetëm dy ndeshje të luajtura. Pa shpërthimin e duhur, lojtarin e kanë ndjekur një kalvar i gjatë huazimesh mes ekipesh spanjolle, përkatësisht Sevija, Valencia e Vijareal. Çerishev është pjesë e rëndësishme e kombëtares ruse, ku në 22 paraqitje ka arritur kuotën e 9 golave.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.