Dy shqiptarë në fushë e 3 në stol, Lokomotiva thyhet në shtesë

Lokomotiva u mposht edhe në javën e dytë të kampionatit kroat, kësaj radhe nga ekipi i…

VIDEO | Disfatë dhe penallti e humbur, Uzuni e nis ters

Myrto Uzuni ka bërë një sezon shumë të mirë edicionin që lam pas, si dhe bëri…

Lokomotiva mahnitet nga shqiptarët, zbarkon sërish në tokën kuqezi

Lokomotiva e Zagrebit nuk i ndahet futbollistëve shqiptarë. Fillimisht, ishte Eros Grezda ai që mbrojti ngjyrat…

Uzuni e Kastrati tundin rrjetën, fitore me goleadë e Lokomotivës

Plot 6 futbollistë shqiptarë janë aktivizuar në miqësoren e zhvilluar ditën e sotme midis Lokomotivës së…

Ditë jo për Uzunin dhe Ismajlin, një talent kuqezi debuton në Kroaci

Myrto Uzuni dhe Ardian Ismajli kanë pësuar humbje me skuadrat e tyre në takimet e sotme…

VIDEO | Uzuni nuk i ndahet asisteve, Çekiçi ul ritmin në Slloveni

Ekipi ku luan Myrto Uzuni, Lokomotiva e Zagrebit u ndal sot në një barazim 1 –…

Rrahmani: Ky sezoni im më i mirë! Pse mos të vijë Uzuni te Dinamo

Amir Rrahmani ka qenë i ftuar në emisionin “Zona Gol” në “Supersport”. Mbrojtësi i Dinamos së…

VIDEO | Cikalleshi asist në humbje, festojnë Uzuni e Kastrati

Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati gëzohen fitores së marrë sot në transfertë. Dy sulmuesit shqiptarë ishin…

Uzuni “shënon” jashtë fushe, Abazaj feston tri pikët me Osijekun

Kristal Abazaj dhe Osijeku u rikthyen te rezultate pozitive. Skuadra ku luan sulmuesi shqiptar mund të…

Uzuni rrezikon Europën, Aliji shkëlqen sërish në Rumani

Edhe pse sot ka qenë një ditë jo shumë e ngarkuar me ndeshje në kampionatet europiane,…

Edi Reja në Shkodër, zbulohen arsyet e vizitës së trajnerit italian

Detaje të reja janë zbuluar sa i takon vizitës së italianit Edi Reja në Shqipëri. Sipas…

VIDEO | Nuhiu nderon Shefilldin, Grezda rikthehet në “aksion”

Sulmuesi i përfaqësues së Kosovës Atdhe Nuhiu është rikthyer të shënojë në Championship. Lojtarit të Shefilld…

Derbi i shqiptarëve në Kroaci, vetëm Uzuni e mbyll ndeshjen

Në kampionatin kroat të futbollit, është luajtur takimi mes Osijekut dhe Lokomotivës së Zagrebit, me të…

VIDEO | Uzuni shënon në derbi, ndëshkon kryesuesit e Dinamos

Myrto Uzuni ka siguruar një pikë shumë të vlefshme për Lokomotivën e Zagrebit, teksa ka shënuar…

Legjionarët: Durmishaj mposht Kaçen, Uzuni dhe Aliji titullarë

Në kampionatin grek të futbollit, u luaj një derbi mes shqiptarëve, me Panioniosin që priti Panathinaikosin.…

Gol shqiptar për Lokomotivën, Kastrati dhe Uzuni të pandalshëm

Lokomotiva e Zagrebit po luan një miqësore përballë Goricës, me dyshen shqiptare Uzuni-Kastrati në formacionin startues…

Basti i fituar, Uzuni merr një dhuratë speciale

Myrto Uzuni ka shpërndarë me fansat e tij në “Instagram”, automjetin e tij të ri, që…

(Video) Ndërhyrje “horror” nga Uzuni, beratasi në lot pas kartonit të kuq

Myrto Uzuni ka marrë kartoni e parë të kuq në karrierë, në ndeshjen e sotme ndaj…

VIDEO | Uzuni vijon marshimin, sulmuesi kuqezi gjen sërish golin

Myrto Uzuni po shkëlqen në Kroaci. Ish-lojtari i Laçit ka arritur që të shënojë golin e…

Dinamo merr arratinë, “perla” e Petkoviç mposht Uzuni&Co.

Dinamo e Zagrebit vazhdon marshimi drejt titullit të 20-të kampion. “Gjiganti” i futbollit kroat mposhti sot…

Uzuni tani i paprekshëm në Kroaci, Lokomotiva “poker” ndaj Rudes

Myrto Uzuni e ka fituar vendin e titullarit në Kroaci dhe tashmë mund të konsiderohet i…

Shpërblehet Uzuni, vjen vlerësimi i radhës në Kroaci

Myrto Uzuni ishte njeriu i ndeshjes këtë fundjavë në sfidën mes Lokomotivës së Zagrebit dhe Hajdukut…

VIDEO | Uzuni “mbret” në Kroaci, gol dhe asist kundër Hajduk Spilt

Myrto Uzuni vijon të shkëlqejë në kampionatin kroat. Anësori, i cili së fundmi veshi dhe ngjyrat…

Uzuni me hapa gjigantë, flet ish-trajneri i tij Fatia: Leksion për Tomorin, nuk falen talentet!

Edi Spahiu Myrto Uzuni deri në pranverën e vitit 2017 luante ende në Kategorinë e Parë…

“Kroatët” nëpër kombëtare, shqiptarët janë dominues

Pasi janë mbyllur të gjitha ndeshjet e muajit tetor të Ligës së Kombeve të gjitha vendet…

Uzuni: Ja pse më ftoi Panuçi, do ishte ëndërr të shënoja që në debutim

Myrto Uzuni debutoi sot me Kombëtaren kuqezi, por shtylla i mohoi kënaqësinë e golit. Për “Supersport”…

VIDEO | Kastrati nuk ndalet, sërish gol me Lokomotivën

Lirim Kastrati është vetëm 19 vjeç, megjithatë është shënuesi më i mirë deri më tani me…

Uzuni nuk fshihet, tani do kombëtaren

U deshën tri ndeshje që Myrto Uzuni të tunde për herë të parë rrjetën në kampionatin…

Bakaj në çerekfinale, “buzeqesh” dhe Uzuni në Kroaci

Edhe pse mesjavë, sot ndeshjet kanë qenë të shumta. Në shumë vende janë luajtur ndeshje kupe…

VIDEO: Kastrati bomber dhe Uzuni titullar, Lokomotiva fluturon në Kroaci

Lokomotiva e Zagrebit është padyshim surpriza e këtij sezoni në futbollin kroat. Skuadra satelit e Dinamos,…

Uzuni: I lumtur në Laç, të ardhmen e di presidenti

Sulmuesi i Laçit, Myrto Uzuni, shënoi një gol fantastik dhe rezultoi sërish vendimtar për Laçin, që…

Mërgjyshi prezantohet te Laçi, Uzuni dhe Selmani gati për Superkupën

Skuadra kurbinase u eliminua në turin e dytë të Europa League-s nga Molde, por kalimi i…

Nga Lushnja në… Lushnje, historia e “laçianit” Uzuni

Vladimir Prenga Luftëtari vjet fitoi zemrat e shumë shqiptarëve me lojën që bënte, ndërkohë që një…

Uzuni paralajmëron Kukësin: Me Partizanin nuk ishte rastësi

Myrto Uzuni është ambientuar shumë shpejt te Laçi, ku është bërë titullar dhe po luan shumë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online