VIDEO | Kastrati nuk ndalet, sërish gol me Lokomotivën

0

Lirim Kastrati është vetëm 19 vjeç, megjithatë është shënuesi më i mirë deri më tani me 7 gola në elitën e futbollit kroat. Sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit ka shpërthyer këtë edicion duke qenë lojtari më i spikatur në skuadër.

Lojtari i Përfaqësueses së Kosovës ka arritur që të shënojë  në ndeshjen që skuadra e tij po luan ndaj Zapresiç. Kastrati mjaft mirë avancoi në minutën e 15-të dhe me mjaft qetësi shënoi golin e avantazhit.

Në fushë që nga minuta e parë është dhe Myrto Uzuni, lojtari i Kombëtares shqiptare. Të dy lojtarët shqiptar janë lojtarë mjaft të rëndësishëm të skuadrës nga Zagrebi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.