(Video) Ndërhyrje “horror” nga Uzuni, beratasi në lot pas kartonit të kuq

Myrto Uzuni ka marrë kartoni e parë të kuq në karrierë, në ndeshjen e sotme ndaj Rijekës, takim ky i vlefshëm për kupën e Kroacisë. Lojtari i kombëtares sonë la skuadrën e Lokomotivës me 10 lojtarë në minutat e fundit të pjesës së parë.

Beratasi u mundua të rikuperonte një top të humbur nga Lirim Kastrati, por ndërhyrja ka qenë tejet e rrezikshme dhe gjyqtari i takimit nuk ka hezituar të nxjerrë të kuqin.

Në momentin e daljes nga fusha 23-vjeçari nuk i ka mbajtur dot lotët. Në momentin e ndëshkimit të Uzunit ndeshje ishte me rezultatin 1 –  0. Ndërsa në pjesën e dytë mbas Rijeka përmbysi rezultatin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online