Dinamo merr arratinë, “perla” e Petkoviç mposht Uzuni&Co.

Dinamo e Zagrebit vazhdon marshimi drejt titullit të 20-të kampion. “Gjiganti” i futbollit kroat mposhti sot në derbin e Zagrebit, Lokomotivën e vendit të dytë falë golit të sulmuesit Bruno Petkoviç, i cili ekzekutoi mjeshtërisht roveshatë në minutën e 16-të, që mjaftoi për ta çuar diferencën me ndjekësit në tetë pikë pas 14 javëve kampionat.

 

Në formacionin titullar të Lokomotivës nuk mund të mungonin Lirim Kastrati dhe Myrto Uzuni, të cilët luajtën mbuluan krahët e sulmit për vendasit. Beratasi luajti për 90 minuta, ndërsa Kastrati u zëvendësua në minutën e 67-të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online