Legjionarët: Durmishaj mposht Kaçen, Uzuni dhe Aliji titullarë

Në kampionatin grek të futbollit, u luaj një derbi mes shqiptarëve, me Panioniosin që priti Panathinaikosin. Durmishaj për vendasit dhe Kaçe për miqtë luajtën titullarë, por në fund ishte Durmishaj ai që festoi, pasi Panioniosi i tij mposhti pastër 2-0 Panathinaikosin.

Në Kroaci, Uzuni dhe Kastrati ishin titullarë për skuadrën e Lokomotivës së Zagrebit, por nuk arritën të marrin më shumë se një pikë në transfertën kundër Istra.

Naser Aliji ka qenë një tjetër titullarë këtë fundjavë nga legjionarët tanë, pasi ka plotësuar 90 minuta për skuadrën e Dinamo Bukureshtit. Mëngjarashi bëri një ndeshje të mirë në fashon e majtë të fushës, por as Dinamo nuk mori dot më shumë se një pikë në transfertë përballë Kalarasit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online