Browsing Tag

Trajneri

Spekulimet rreth trajnerit, Feronikeli me qëndrim zyrtar

Feronikeli u eliminua nga Slovan Bratislava nga Europa League, eliminim që solli dhe largimin e trajnerit Zekerija Ramadani. Pas njoftimit për mbylljen e bashkëpunimit mes dy palëve, klubi i Feronikelit pranoi se trajner i ri i skuadrës do…

Lerda: Skandal, na dënojnë se jemi vend i vogël!

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, foli pas ndeshjes kundër Sherif Tiraspol. Pas eliminimit, tekniku italian i "Demave" u shpreh: "Kjo është gjëja më negative absolutisht në futboll. Mund të humbësh e fitosh ndeshje, por në këtë mënyrë…

Lerda: Na penalizon rezultati, Sherifin e kemi studiuar

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, ka qenë i pranishëm në konferencën e zakonshme për shtyp para ndeshjeve dhe në virgjilje të sfidës kundër Shërif Tiraspolit, është shprehur: “Mendoj se rezultati i arritur në takimin e parë na…

Vetëm pesë ditë te Kukësi, shtohen problemet për Duron

Shpëtim Duro u zyrtarizua si trajneri i ri i Kukësit me datë 25 korrik dhe vetëm pesë ditë pas emërimit të tij, i duhet të shqetësohet për shumë gjëra. Senatorët e ekipit nuk u paraqitën në seancën e parë stërvitore, ndërsa mbrëmë, u largua…

Rikthim te Skënderbeu? Ky veprim i Dajës tregon shumë…

Ilir Daja ishte shumë pranë akordit me klubin e Kukësit, për të vazhduar punën e tij si trajner i verilindorëve pas largimit nga Flamurtari. Megjithatë, dakordësia me kreun e klubit të Kukësit, Safet Gjici, nuk u arrit dhe Daja është…

Zyrtare | Tani s’ka dilema, Kukësi prezanton trajnerin e ri

Shpëtim Duro është trajneri i i Kukësit. Edhe pse lajmi u bë i ditur që dje, sot ka marrë fund çdo dilemë dhe klubi verilindor ka prezantuar kryeqyetasin si kreun më të ri të pankinës. 59-vjeçari ka një eksperiencë të madhe në futbollin…

Lerda: Sherifi kundërshtar i rrezikshëm, kam grup me vlera

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, foli sot në konferencë për shtyp para ndeshjes kundër Sherif Tiraspolit. Në fjalën e tij, tekniku i “Demave” u shpreh: SHERIFI - “Sigurisht që përballë kemi një kundërshtar të cilin do ta vlerësojmë…

Gjoka: Nesër duhet të fitojmë, presidenti synon gjithçka

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes së kthimit kundër Debreçenit, ku tha: KULIFIKIMI - “Arsyet janë të shumta. Arsyeja kryesore është që nëse arrijmë të kualifikohemi, nuk i japim të mira…

Trajneri i ri i Vllaznisë, zyrtarizohet maqedonasi

Vllaznia e ka gjetur trajnerin e ri. Kreu i pankinës për ekipin shkodran në sezonin e rikthimit në Superiore, do të jetë Mirsad Jonuz. Strategu maqedonas ka drejtuar për herë të fundit në sezonin 2012-13 ekipin e Nea Selamis, ndërsa nga sot…

Gjoka: Nuk na mungojnë lojtarë, Debrecenin e njohim mirë!

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, ka folur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes me Debrecenin, ku është shprehur optimist për kualifikim dhe për paraqitje të mirë të djemve të tij. Mes të tjerash, numri një i stolit të Kukësit th:…

VIDEO | Gol i çmendur, klasi nuk njeh moshë për Zidan!

Legjenda franceze, Zinedin Zidan, është nga njerëzit e paktë që ka qenë i suksesshëm si lojtar, por dhe si trajner. Tekniku aktual i Real Madridit ka fituar gjithçka në karrierën e tij dhe konsiderohet si një prej lojtarëve më të mëdhenj të…

Sarri te Juventus, Ramadani takohet me Paratiçin

Maurisio Sarri po i afrohet gjithmonë e më shumë Juventusit. Dy palët po punojnë për të rregulluar detajet e fundit të kontratës përpara se të njoftojnë zyrtarisht trajnerin e ri të Juventusit. Këtë pasdite, menaxheri i ish trajnerit të…

Komplikohet kalimi i Sarrit te Juve, Çelsi kërkon miliona

Plot 10 milionë euro kërkon Çelsi për të lënë të lirë trajnerin italian, Maurisio Sarrin. Blutë e Londrës nuk duan të humbasin shërbimet e teknikut që i renditi në vend të tretë në Premier League dhe që i fitoi Europa League, për më tepër…

Reja: E njihja Moldavinë, Cikalleshi luftoi si luan!

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, mori sot fitoren e parë në krye të Shqipërisë. Pas triumfit me Moldavinë, tekniku italian foli për Supersport, ku u shpreh: NDESHJA – “Na duhej fitorja, na duhej më shumë besim dhe më pak frikë. E nisëm…

Reja: Na u mohua një penallti, rezultat për të ardhur keq

Trajneri i ri i Shqipërisë, Edi Reja, e nisi me humbje aventurën e tij në krye të stolit kuqezi. Pas ndeshjes me Islandën, numri një i pankinës së Shqipërisë tha: NDESHJA - “Është për të ardhur keq, pasi e nisëm mirë. 20 minutat e para…

E shkarkoi dhe i mbeti peng, Demi e do sërish në stol

Skënder Gega u largua nga Partizani tre ditë më parë dhe emrat si trajner i ri i “Demave”, nuk kanë munguar. Megjithatë, Telesport raporton se drejtori i të kuqve, Olsi Rama, po mendon të rikthejë Adolfo Sormanin. Trajneri italian e…

Largimi i Gegës, reagon klubi i Partizanit

Lajmi më i bujshëm i ditës së sotme në futbollin shqiptar ishte padiskutim largimi i trajnerit Skënder Gega nga Partizani. Tekniku 55-vjeçar dhe drejtuesit e “Demave të Kuq” vendosën të ndërprisnin bashkëpunimin. Për largimin e Gegës,…

Befasia e madhe, Skënder Gega e mbyll me Partizanin

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i Partizanit. Drejtuesit e klubit dhe trajneri kanë mbyllur bashkëpunimin mes tyre, raporton Supersport. Strategu 55-vjeçar iu bashkua “Demave të Kuq” në fillim të sezonit që sapo u mbyll, duke bërë…

Gega: Ishim të lodhur, por Çinari e mbylli siç di vetëm ai

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, foli për emsionin Gol pas Goli në Supersport pas sfidë së mbyllur në barazim 1-1 në Gjirokastër, ku u shpreh: “Të jem i sinqertë, ky grup i U-19 është bashkuar vetëm para dy ditësh, kanë bërë dy seanca…

Zyrtare: Dorëhiqet Gatuzo, Gazidis jep deklaratën befasuese

Tashmë gjithçka është zyrtare: Xhenaro Gatuzo nuk do të jetë më trajner i Milanit. Strategu italian është larguar nga drejtuesit e “Djallit” dhe dështimi për t’u kualifikuar në Champions League këtë sezon, duket se i ka kushtuar pankinën…

Shkëmbi: Na duhet vetëm një fitore në dy sfidat e mbetura

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, ka folur para sfidës kundër Kastriotit, një transfertë shumë e vështirë për durrsakët. Në fjalën e tij për “RTSH Sport”, Shkëmbi tha: “Një ndeshje shumë e ndërlikuar, kundër një skuadre që nga java në…

Nuk duron gjatë, Marçelo Lipi rikthehet në stol

Emri i tij ishte lakuar prej kohësh për stolin e Kinës, por tani është zyrtarizuar gjithçka. Flasim për Marçelo Lipin, ish-trajnerin e njohur të Juventusit dhe Italisë. 71-vjeçari është rikthyer në rolin e trajnerit të kombëtares aziatike.…

Oferta greke për Kullirën, Dovedan: Bylisit i duhen 3 lojtarë

Veljko Dovedan, trajneri i Bylisit, pas fitores së finales së Kategorisë së Parë me Vllazninë, për RTSH Sport deklaroi: “Ne jemi një ekip që luajmë futboll shpejt, bëjmë presion lart, luajmë futboll modern. Edhe në Superiore do të luajmë me…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online