Browsing Tag

Starova

Starova: Luajtëm pa presion, ja planet e merkatos te Laçi

Trajneri i Laçit Sulejman Starova ka qenë i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”, ku ka folur në lidhje me përvojën e skuadrës së tij në kualifikueset e “Europa League”, ku patën kundër izraelitët e Hapoel Ber Shevës. LAÇI –…

Starova s’mban sekrete: Në Izrael na duhet fat

Laçi do të luajë të enjten në Izrael ndaj Hapoel Ber Shevës në kuadër të ndeshjes së kthimit të raundit të parë të kualifikueseve të Europa League. Në një intervistë për “RTSH SPORT”, trajneri Sulejman Starova foli mbi përgatitjet e…

Starova i prerë: Synojmë kualifikimin, fitojmë në Laç

Laçi po bëhet gati për ndeshjet e vlefshme për turin e parë të kualifikueseve të “Europa League”. Përballë kurbinasit do të kenë një kundërshtar si Hapoel Ber Sheva. Izraelitët vijnë si favorit kryesor në këtë takim, por për trajnerin e…

Starova: Edhe Juventusi ka të meta, rezultatet i di Zoti!

Trajneri i Laçit, Sulejman Starova, po bën një punë të shkëlqyer në krye të kurbinasve. Edhe pse e mori skuadrën në një moment jo të mirë, të besuarit e tij kanë rigjetur formën dhe janë kthyer të luajnë në ritme të larta. Ndalesa e radhës…

Starova: Nuk vodhëm gjë, kjo është një pikë me vlera

Trajneri i Laçit, Sulejman Starova festoi me skuadrën e tij golin e barazimit, që erdhi vetëm në sekondën e fundit të sfidës. “Bobi” mbetet i pamposhtur në krye të Laçit dhe në dy takimet e para, ka marrë dy barazime. Pas ndeshjes kundër…

Starova me ekip të ri, kthim i bujshëm në Superiore

Sulejman Starova e nisi sezonin e ri te Feronikeli në Kosovë, por projekti i nisur në mars të vitit të shkuar nuk shkoi mbarë dhe trajneri i njohur u largua. Në muajt e shkuar ish-trajneri i Partizanit ka qenë spektator, duke bërë rolin e…

Starova jep verdiktin: Kukësi nuk ka më shanse!

Ish-trajneri i Partizanit, Sulejman Starova, ka qenë pjesë e Rubrikës Sportive në RTSH dhe natyrisht ka komentuar fitoren e Partizanit ndaj Kukësit, duke u treguar i prerë në lidhje me shanset e Kukësit për të rikapur kreun: “Kukësi nuk i…

Josa fiton duelin me Maganin, Flamurtari surprizon kampionët

Në përballjen midis dy ish-trajnerëve të Superligës Shqiptare në Kosovë, i fituar ka dalë Mirel Josa, i cili arriti të dilte i fituar nga transferta e vështirë ndaj Trepçës, skuadër kjo e drejtuar prej gati një viti nga peqinasi Gugash…

“Çmendina” Partizani, edhe Fili sherr me Starovën

Partizani është kthyer në një "çmendinë", ku çdo javë del diçka e re që të lë pa fjalë. Nga përjashtimet e lojtarëve, te sherri Starova-Trashi, te lojtari koreano-jugor në provë që klubi e dinte nga Austria e Vjenës dhe ende nuk dihet ku ka…

Starovën e pret furtuna në Disiplinë

Ndeshja e Vlorës pati ngjarje pa fund sot, me disa pretendime për penallti të Flamurtarit, pretendim për penallti nga Partizani, një faull pro Partizanit në aksionin e fundit të ndeshjes dhe më pas penalltia e dyshimtë që vendosi fatet e…

Starova akuzon: Jorgji lau gjynahet që ka pasur me Vlorën

Enea Jorgji nën akuzë. Vite më parë Flamurtari e shpallte armik dhe duket se tani Starova e kthen në skenë sezonin e titullit që i iku Flamurtarit nga duart, sepse sipas Starovës Jorgji i ktheu borxhin Flamurtarit. “Gjyqtari nga…

Trashi: Starova gënjen, më ka ofenduar rëndë

Drama e fundit te Partizani lidhet me sherrin absurd mes Sulejman Starovës dhe Lorenc Trashit në Antalia, pasditen e djeshme. Zëvendësim gjatë miqësores kundër Berliner AK, një debat që degjeneroi në ofendime mes njëri-tjetrit dhe lojtari…

Starova: I larguam lojtarët për të nisur cikël të ri

Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova, ka folur për RTSH-në në një intervistë nga Turqia dhe ka prekur tema të ndryshme, duke nisur nga merkatoja. Tema e muajit ishte largimi i emrave të njohur si Krasniqi, Malota dhe Vila, pa asnjë…

Asnjë kontakt dhe ftohje e dukshme, Demi largon Starovën?

Presidenti i Partizanit dhe këshilltari i tij nuk janë takuar që pas largimit të tij. Numri një i klubit nuk dëshiron që Moxhi të ketë ndërhyrje “Starova do të dalë me mua në pension”, - shprehej presidenti Gaz Demi, për një prej…

Starova për rekord, paguhej më pak se ndihmësit

A mund të ndodhë që një trajner të paguhet më pak se ndihmësi apo më pak se përgatitësi atletik? Po, ndodh te Partizani! E mori Partizanin në një moment krize, ashtu si edhe në të shkuarën, por Sulejman Starova e çoi deri në fund…

Largimi i Starovës, tani nis revolucioni i kuq

Largimi i Starovës nis një reaksion zinxhir, sepse do të ketë shumë lëvizje të tjera dhe praktikisht muaji gusht do ta gjejë Partizanin të ndryshuar totalisht Gaz Demi nuk flet shpesh, edhe pse për tifozët një intervistë e tij vlen sa…

Dorëzohet Starova: Na mungojnë shumë gjëra

Trajneri ka zhvilluar analizën me ekipin. Pranon superioritetin e kundërshtarit, por kërkon përqendrim nga futbollistët e tij Dita e djeshme ishte dita e analizës për ndeshjen e humbur ndaj Botevit. Trajneri Sulejman Starova së bashku me…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online