E kryer | Kutrone niset drejt Anglisë, arrihet marrëveshja me “Ujqërit”

0

Pas dështimit të operacionit të Andre Silva duket se Milani do arrijë të bëjë shitjen e parë. “Sky Sport” raporton se drejtuesit kuqezinj janë dakortësuar me Ulvs për transferimin e Patrik Kutrones.
Sulmuesi ka lënë Bostonin, ku Milani ndodhet për të kryer fazën pregatitore dhe është nisur drejt Anglisë për të mbyllur detajet e fundit kontraktuale. Klubi italian pritet të arketojë rreth 20 milionë euro nga shitja e 21-vjeçarit.

Italiani e pati të pamundur të bindte Milanin. Ai gjithmonë mbajti “nofkën” e sulmuesit rezervë, pas ardhjeve të Higuain e Piatek. Sezonin e fundit minutat ishin të rralla dhe një destinacion i ri ishte i domosdoshëm.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online