Fiorentina e Milani e duan, agjenti i Demiral flet hapur

0

Agjenti i Merih Demiral ka folur sot për mediat italiane, ku foli me bindje të plotë se klienti i tij do të qëndrojë te Juventusi. Flitej se Demiral do të huazohej këtë sezon, por agjenti i ka thënë fund të gjitha thashethemeve.

“Demiral në Fierence? Jo, në asnjë mënyrë. Merih është i lumtur te Juventusi dhe asnjë nga drejtuesit e klubit nuk dëshiron ta largojë. Ka pasur disa kërkesa për të nga Milani dhe Fiorentina, por besimi që i kanë dhënë drejtuesit e Juventusit ka bërë që ne të vendosim për të qëndruar”.

Demiral u transferua nga Sporting Lisbona te Sasuolo si i huazuar me të drejtë blerje sezonin e shkuar dhe bëri një vit të shkëlqyer në Serie A. Sasuolo bleu kartonin e plotë të tij para një muaji, para se ta shiste te Juventusi disa javë më parë.

Demiral me fanellen e Sasuolos sezonin e shkuar
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.