Browsing Tag

Seria A

“Faleminderit për gjithçka”, Dermaku ndahet me Kozencën

Kastriot Dermaku realizoi ëndrrën e tij të madhe duke u transferuar në Serie A. Mbrojtësit shqiptar iu desh të tregohej i duruar për vite me radhë për të shijuar suksesin e sotëm. Trasnferimi te Kozenca dy vite më parë ishte momenti kyç i…

Juventusi nis pushimet, portugezi drejt sallës së operimit

Juventusi ka qenë me shumë fat këtë sezon, pasi nuk ka vuajtur shumë nga dëmtimet. “Zonja” ka një organikë të pasur lojtarësh dhe thuajse të gjithë kanë qenë në dispozicion të Alegrit. Megjithatë, në këtë fund sezoni, bardhezinjtë po…

Ronaldo përkrah Kulibalin: Ja çfarë dua unë nga futbolli

Kristiano Ronaldo është shfaqur protagonist në shumë ndeshje këtë edicion në Seria A, duke e ndihmuar Juventusin në shumë takime, por portugezi di të tërheqë vëmendjen edhe jashtë fushe. Në ndeshjen mes Interit dhe Napolit, tifozët zikaltër…

Darmian: Pres një ftesë nga Mançini, Italia më mungon

Ardhja e Zhoze Murinjos në krye të stolit të Mançester Junajtid ka sjellë jo pak probleme për mbrojtësin italian Mateo Darmian. Tekniku portugez preferon Antonio Valencian dhe Eshli Jang, ndërsa së fundmi në skenë ka hyrë dhe talenti…

Juventusi “pazar” në Angli, synohet mesfushori i Junajtid

Huan Mata mund të lërë këtë verë “Djajtë e Kuq”. Mesfushori duket se nuk preferon që të luajë më në Angli dhe po shikon me kujdes alternativat që po i ofrohen. Sicc raportojnë mediat angleze, destinacioni i radhës për 30-vjeccarin mund të…

Rekordi, askush si Ronaldo në 61 vite te Juventusi

Kristiano Ronaldo la Realin e Madridit për t’u transferuar te Juventusi verën që shkoi. Ishte një sfidë e re për portugezin, i cili donte të shpaloste vlerat e tij në një tjetër kampionat të madh, pasi kishte luajtur në Angli dhe Spanjë.…

Leonardo: Jemi brenda pritshmërive, synojmë zonën Champions

Milani do të luajë ndeshjen e prapambetur sot në mbrëmje me Xhenoan, ku synon në të marrë një fitore që do e çonte në kuotën e 18 pikëve, po aq sa dhe Lacio. Drejtor sportiv Leonardo ka folur në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, ku…

Bardhezinjtë në kor: Duhet të jemi të përqendruar!

Juventus u ndal pasditen e djeshme në barazim 1-1 ndaj Xhenoas në “Allianz Stadium”. Golit të Kristiano Ronaldos në pjesën e parë iu kundërpërgigj Daniele Besa në minutën e 67-të. Bardhezinjtë ndalën kështu një seri prej 10 fitoresh radhazi…

Vjen “mrekullia e shtatë”, Juventus likuidon edhe Napolin

Është mbyllur kryendeshja e javës së shtatë të Serisë A. Në Torino Juventus vijon të konfirmojë diktatin e tij në futbollin italian. Bardhezinjtë e Alegrit kanë mundur Napolin me përmbysje 3-1, ku “zonja e vjetër”, thuajse e dominoi të…

Nuk ka konsensus me Shkriniar, rrugët mund të ndahen në verë

Milan Shkriniar mund të largohet që këtë verë nga Interi. Mbrojtësi duket se nuk po gjen gjuhën e përbashkët me skuadrën e tij dhe rrugëtimi si zikaltër mund të përfundojë në verë. Ndonëse mbrojtësi ka një kontratë deri në vitin 2022,…

Rinovim surprizë, Juventusi del me njoftim

Juventusi, pasi nënshkroi një kontratë të re me Miralem Pjaniç, ka nxituar dhe ka nënshkruar me mesfushorin Sami Kedira, i cili ka rinovuar kontratën deri në vitin 2021. Për mesfushorin kishte disa oferta dhe në MLS po prisnin verën për ta…

Juventus ruan ritmin, Ronaldo vazhdon “agjërimin”

Nuk ka pasur shumë surpriza ndeshja midis Parmës dhe Juventusit. Kampionët e Italisë gjetën avantazhin që në minutën e dytë të takimit me anë të kroatit Mario Mandzukiç. Parma arriti të barazonte shifrat falë një gafe të Sheznit që u…

ZYRTARE/ Sturaro largohet nga Juventusi, firmos në Portugali

Stefano Sturaro nuk do të jetë lojtari i Juventusit gjatë sezonit të ardhshëm. Mesfushori i kampionëve të Italisë është zyrtarisht një lojtar i Sportingut të Lisbonës. Megjithatë fansat e Juventusit nuk duhet të trishtohen shumë, pasi bëhet…

Milinkoviç-Saviç? Juventusi e ndan mendjen

Është kthyer në një nga lojtarët më të kërkuar, por Juventusi tërhiqet momentalisht nga Milinkoviç-Saviç, i cili kërkohet edhe nga Real Madrid, Mançester Junajtid dhe PSG. Bardhezinjtë janë lodhur nga ankandi që po bëjnë lacialët. Klaudio…

Xhenoa i ka hedhur “grepat”, Zeneli jep sinjalin

Arbër Zeneli prej dy vitesh e gjysmë po bën mirë në Holandë me Herenven, duke u kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të kësaj skuadre. Ai mund të luajë në disa pozicione: në krahët e sulmit, por edhe si sulmues i dytë. Është…