“Faleminderit për gjithçka”, Dermaku ndahet me Kozencën

0

Kastriot Dermaku realizoi ëndrrën e tij të madhe duke u transferuar në Serie A. Mbrojtësit shqiptar iu desh të tregohej i duruar për vite me radhë për të shijuar suksesin e sotëm. Trasnferimi te Kozenca dy vite më parë ishte momenti kyç i karrierës së Dermakut.

Klubi nga jugu i Italisë bindi mbrojtësin t’i bashkohej projektit të tyre. Në një vit siguruan ngjitjen në Serie B, ndërsa sezonin që sapo lamë pas siguruan qëndrimin në Serie B, ku qendërmbrojtësi luajti rol kyç duke u aktivizuar në 33 takime. Tanimë, Dermaku është një lojtar i Parmës. Me anë një postimi në “Instagram”, futbollisti shqiptar  ka falënderuar klubin jugor duke përdorur fjalët më të përzemërta.

Nuk është e lehtë të gjesh fjalët e duhura për të shprehur emocionet e mia. Kam kaluar dy vite fantastike dhe falënderimi ndaj Kozencës është gjëja më e pakët që mund të bëja.Kozenca më ka rritur si fëmijë, si lojtar, më ka dhënë mundësinë për të shkuar në kombëare dhe tani për të matur veten në Serie A.

Kozenca ka bërë që unë të takoj persona të mahnitshëm, por mbi të gjitha, më ka dhuruar emocione të pabesueshme që do të mbeten deri në fund të jetës sime. Dua t’u falënderoj të gjithëve, klubin, kolegët, stafin, tifozët, qytetin, që më kanë bërë të ndihem si në shtëpi. Dua të falënderoj edhe ata që kanë punuar në prapaskenë, magazinierët e të gjithë që më kanë shoqëruar në këtë qëndrim 2-vjeçar. Nga sot keni një tifoz më shumë. Faleminderit KOZENCA, MIRUPAFSHIM!

View this post on Instagram

Ed eccoci qua..ai saluti.. Non è facile trovare le parole giuste, per esprimere le mie emozioni..ho passato 2 anni fantastici e ringraziare Cosenza è il minimo che possa fare.. Cosenza mi ha fatto crescere come Uomo, come Calciatore, mi ha dato la possibilità di andare in Nazionale e ora di misurarmi nella massima Serie, mi ha fatto incontrare Persone bellissime, ma soprattutto, mi ha regalato emozioni incredibili, che porteró dentro per il resto della mia vita. Devo ringraziare tutti..la Società, i Compagni, lo Staff, i Tifosi, la Città, che mi ha fatto sentire come a Casa, chi ha lavorato dietro le quinte, i Magazzinieri..tutti..tutti quelli che hanno percorso con me questo biennio.. Da oggi avrete un tifoso in più..GRAZIE COSENZA, ARRIVEDERCI. Lupo per sempre..???

A post shared by Kastriot Dermaku (@kastriotdermaku) on

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.