Festoi pas golit, Interisti Dimarko justifikon veten dhe ka një dedikim të veçantë

0

Për shumë vite me radhë Federiko Dimarko kishte qenë ndër ata tifozë të Interit, që trishtoheshin pamasë sa herë skuadra e tij e zemrës ndëshkohej në momentet e fundit të takimit. Fati deshi që këtë të shtunë të ishte pikërisht ai që do trishtonte me miliona tifozë interistë në të gjithë botën.

Goli ishte fantastik, një e majtë që nxori krejtësisht jashtë loje sllovenin Handanoviç me një goditje të rrufeshme. Më pas erdhi festa e shfrenuar me heqjen e fanellës, veprim ky që nuk i pëlqeu shumë vetave dhe siç është bërë zakon në periudhën e “Boom”-it të rrjeteve sociale, me mijëra fyerje erdhën në harkun e pak orëve.

I gjendur para kësaj situate, Di Marko, kreu një postim në rrjetet sociale ku shkroi:

“Ekzaltimi im ishte çlirimi nga këto vite të vështira. Nuk doja kurrë që goli im i parë të ishte ndaj skuadrës time të zemrës… Por futbolli e ka dhe kështu. Më vjen keq për fansat që janë ndjerë të fyer, por nuk është ashtu. Dua t’ju kërkoj të ndaloni fyerjet… sidomos tani që po vjen vajza ime…”

 

via Gfycat

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.