VIDEO | Atalanta përmbys Napolin, ëndrra Champions më pranë se kurrë

0

Atalanta ia ka dalë të marrë tri pikët në transfertën ndaj Napolit. Djemtë e Xhan Piero Gasperinit përmbysën vendasit duke çuar rezultatin në  2 – 1 në përfundim të takimit.

Mertens zhbllokoi sfidën në minutën e 28-të, ndërsa Atalanta u kundërpërgjigj me golat e Pashaliç dhe Zapatës. Bergamaskët shkojnë në kuotën e 56 pikëve po aq sa Milani i vendit të katërt, që mban këtë pozicion falë rekordit pozitiv në përballjet midis dy skuadrave.

Elseid Hysaj dhe Berat Gjimishiti luajtën për 90 minuta në këtë ndeshje, ndërsa Etrit Berisha pa gjithçka nga stoli i rezervave.

Napoli 1 – 2 Atalanta
Shënues: Mertens 28’ / Zapata 69’, Pashaliç 80’

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.