Klaivert Jr i dashuruar me Romën, babai e shtyn drejt Barcelonës

0

Jastin Klaivert po përpiqet që të ndjekë hapat e babait të tij, duke i ngjitur shkallët një e nga një. Edhe pse vetëm 18 vjeç, sulmuesi është bërë pjesë e Romës, pas ecurisë pozitive me Ajaksin, ku në 30 ndeshje realizoi 10 gola, tani do që të spikasë dhe në Itali, me kryeqytetasit. I biri i Patritk Klaivert duket se ka marrë jo pak nga i ati, i cili tani e ndjek në çdo hap të birin e tij.

Klaivert Jr është i mendimit se e ardhmja e tij do të jetë e mirë në Romë, por në anën tjetër babi i tij duket se mendon akoma dhe më shumë për pasuesin e tij: “Çdo gjë po shkon mirë dhe jemi në rrugën e duhur. Ndihme mirë këtu dhe po njihem më mirë me shokët. Edhe në fushën e blertë po e shoh që po përmirësohem dhe synimi im është që të kalimin e kohës të kem sa më shumë minuta në dispozicion. Me gjuhën italiane po eci mirë, jam duke studiuar jo pak”.

Sigurisht ku babai ka qenë një “yll” është paksa e vështirë që të vësh emër vetë dhe në çdo moment hija e babit është aty. Patrik ka qenë sulmuesi i Barcelonës, Milanit dhe PSV-së dhe si çdo baba tjetër do ta shohë djalin  tij që të ecë  sa më lart dhe e shtyn këtë të fundit që të mendojë dhe Barcelonën: Unë ëndërroj që xhamtin të nënshkruajë për Barcelonën, që at të ndjekë hapat e mi. Roma është një klubi i mirë ku djali im ndihet mirë. Ai duhet të luajë që të bëjë hapa parë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.