Browsing Tag

Sarri

Sarri i pakënaqur: Nuk mbrohet ashtu!

Juventusi u mund 3-2 nga Totenhemi në ndeshjen e parë të International Champions Cup dhe trajneri bardhezi Mauricio Sarri pas ndeshjes justifikoi skuadrën me formën fizike ende larg optimales. "Ishte një ndeshje e vështirë, kundër një…

Gjithmonë e më pak oferta, dilemat për Hysajn vazhdojnë

Është bërë e qartë prej disa muajsh që e ardhmja e Elseid Hysajt nuk do të jetë më në klubin e Napolit. Mbrojtësi shkodran ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur të viteve muajve të fundit në lajmet e merkatos, por me kalimin e javëve…

Sarri jep dritën jeshile, ja pse duhet Bufoni te Juventusi!

Xhanluixhi Bufon po përflitet gjithnjë e më shumë për rikthimin e tij të bujshëm te Juventusi, me 41-vjeçarin që do të jetë zëvendësuesi i Sheznit. Duket se me rikthimin e "Xhixhit" është dakord edhe trajneri Mauricio Sarri. Numri një i…

Sarri te Juventus, Ramadani takohet me Paratiçin

Maurisio Sarri po i afrohet gjithmonë e më shumë Juventusit. Dy palët po punojnë për të rregulluar detajet e fundit të kontratës përpara se të njoftojnë zyrtarisht trajnerin e ri të Juventusit. Këtë pasdite, menaxheri i ish trajnerit të…

Komplikohet kalimi i Sarrit te Juve, Çelsi kërkon miliona

Plot 10 milionë euro kërkon Çelsi për të lënë të lirë trajnerin italian, Maurisio Sarrin. Blutë e Londrës nuk duan të humbasin shërbimet e teknikut që i renditi në vend të tretë në Premier League dhe që i fitoi Europa League, për më tepër…

Jo vetëm Higuain, Sarri do dhe italianin e Çelsit te Juve

Mauricio Sarri te Juventus duket të jetë vetëm çështje ditësh, me trajnerin italian që me shumë gjasa do të marrë vendin e lënë bosh nga Alegri. Tekniku aktual i Çelsit do të mbajë te Juventusi Gonzalo Higuainin, të cilit i ka mbaruar…

Sarri te Juventus? Te Çelsi marrin vendimin final!

Spekulimet se Mauricio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit sa vijnë e shtohen, me italianin që pritet të mbyllë aventurën e tij te Çelsi pas vetëm një sezoni. Në lidhje me këtë çështje, duket se dhe një vendim e ka marrë edhe…

Sarri te Juventus? Napolitanët janë të shqetësuar

Lorenco Insinje është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Napoli, luan prej shumë vitesh si titullar i padiskutueshëm dhe i është besuar shiriti i kapitenit. Lajmi që po qarkullon më shumë në mediat italiane është transferimi i Maurisio…

Sarri konfirmon Juventusin: Napolin e dua shumë, por…

Bashkëpunimi midis Mauricio Sarrit dhe Çelsit pritet të mbyllet gjatë ditëve në vazhdim. Tekniku italian do të rikthehet në Itali, ku do të vihet në drejtim të Juventusit. Në intervistën e dhënë pak minuta pas triumfit në finalene “Europa…

VIDEO: Higuain përplaset me David Luiz, reagim epik i Sarrit

Çelsi dhe Arsenali do të diskutojnë finalen e Europa League dhe nesër, të dy ekipet londineze do të kenë mundësinë të fitojnë një trofe të rëndësishëm këtë sezon. Skuadra e Arsenalit vjen në këtë takim pa Mikitarian, i cili ka qëndruar në…

Sarri te Juventusi? Zbulohet kërkesa e Çelsit!

Skuadra e Çelsit do të kërkojë 5 milionë sterlina në rast se Maurisio Sarri nuk do të respektojë kontratën e tij. Flitet shumë për një rikthim të Sarrit në Serie A, me skuadrën e Juventusit që është ende në kërkim të një trajneri, pas…

Hazard dhe e ardhmja, Sarri lëshon deklaratën domethënëse

Trajneri i Çelsit Mauricio Sarri ka deklaruar se shpresa e tij është që Eden Hazard të qëndrojë te Çelsi, por nga ana tjetër e pranon se vendimi është i lojtarit dhe duhet respektuar. Pas barazimit 0-0 në fushën e Lester Sitit, me të…

Sarri: Patëm 10 minuta panik, shkojmë në Amerikë për relaks

Pas 120 minutash dhe lotarisë së penalltive, Çelsi është kualifikuar për në finalen e Europa League dhe do të jetë një derbi fantastik me Arsenalin. Trajneri Mauricio Sarri pas ndeshjes tha: "Mendoj se luajtëm një pjesë të parë shumë mirë,…

“Kthim në Itali? Jo, faleminderit!”

Prej disa javësh qarkullojnë lajme për një rikthim të Mauricio Sarrit në Itali. Mediet italiane kane folur për një interesim të Romës dhe Milanit, por mesa duket të gjitha këto kanë qenë thjesht aludime të pabaza. Në një dalje për shtyp,…

Sarri: Jemi në telashe, më duhen edhe dy sezone te Çelsi!

Trajneri i Çelsit, Maurisio Sarri, ka folur për mediat angleze para sfidës së “Europa League”, ku Blutë e Londrës do të përballen me Ajntraht Frankfurtin. Para kësaj sfide, Sarri foli më shumë për situatën e skuadrës së tij këtë sezon, ku…

Merr fund, Milani ka gati pasuesin e Gatuzos

Pas një fillim viti të shkëlqyer në rezultate, Milani është kthyer në mediokritet dhe eliminimi nga kupa ka qenë goditja fatale për Xhenaro Gatuzon, i cili edhe vetë duket i dorëzuar dhe pa ide, pavarësisht se një fitore në Torino këtë…

Shpërthen David Luiz: Ky është anti-futboll!

Barazimi 2-2 ndaj Bërnlit në “Stamford Bridge” nuk u prit mirë nga lojtarët e skuadrës së Çelsit. David Luiz ishte ndër më të acaruarit, teksa akuzoi në intervistën në përfundim të takimit se kundërshtari luajti anti-futboll duke kritikuar…

Sarri mbron Higuain, bën dhe krahasimin e goditur me Suarezin

Trajneri i Çelsit, Maurisio Sarri ka mbrojtur lojtarin e tij, Gonzalo Higuain, i cili është kritikuar në shumë raste nga mediat britanike, por dhe nga tifozët e Bluve të Londrës. Sarri tha se për një sulmues, është shumë e vështirë që të…

Sarri i bindur: Hudson-Odoi te Çelsi dhe sezonin tjetër!

Hudson-Odoi është talenti më i përfolur gjatë këtij sezoni, pasi me paraqitjet e tij, ia ka vështirësuar jo pak punën trajnerit Sarri, i cili nuk duket ende gati për t’i besuar një fanellë titullari. Për këtë çështje, Sarri foli pa doreza…

Legjenda angleze del kundër Sarrit: Pse nuk luan Hodson-Odoi?!

Kallum Hodson-Odoi debutoi me kombëtaren e Anglisë mbrëmjen e djeshme, ku arriti edhe të luajë rol kryesor në golin e pestë për “Tre Luanët”. I futur në fushë në minutën e 70’ në vend të Sterling, Odoi ishte protagonist, pasi gjuajtja e tij…

Sarri: Higuain po vuan, pres më shumë nga ai

Ndeshjet në transfertë janë kthyer në një makth për Çelsin. Blutë e Londrës kanë humbur katër nga pesë takimet e fundit dhe skuadra rrezikon të mos sigurojë një vend në Champions për të dytin vit radhazi. Në daljen për shtyp pas ndeshjes…

Sarri: Vendimi për Kepën ishte i thjeshtë, jemi një ekip!

Çelsi mori një fitore mjaft të rëndësishme mbrëmjen e kaluar, teksa triumfoi në derbi ndaj Totenhemit pastër 2-0. Një 3-pikësh që i jep frymëmarrje dhe Mauricio Sarrit, i cili është një ndër më të kritikuarit për formën që po kalon ekipi i…

Kepa flet pas polemikës: Ja versioni im

Portier Kepa Arrizbalaga u përfshi në një situata krejt të çuditshme teksa u duk se refuzoi vendimin e trajnerit Maricio Sarri për t’u zëvendësuar. Duke parë se kjo situata mori vëmendje nga mediet, portieri ka folur për faqen e klubit ku…

Gjesti i portierit, Mauricio Sarri sqaron çështjen

Mançester Siti triumfoi në finalen e “Carabao Cup” ndaj Çelsit, por vëmendjen më të madhe në këtë ndeshje e mori gjesti i portierit të bluve, i cili refuzoi të zëvendësohej në minutën e 120-të. Ky moment tërboi trajnerin e londinezve,…