Sarri jep dritën jeshile, ja pse duhet Bufoni te Juventusi!

0

Xhanluixhi Bufon po përflitet gjithnjë e më shumë për rikthimin e tij të bujshëm te Juventusi, me 41-vjeçarin që do të jetë zëvendësuesi i Sheznit.

Duket se me rikthimin e “Xhixhit” është dakord edhe trajneri Mauricio Sarri. Numri një i pankinës bardhezi ka dhënë dritën jeshile për Bufon, pasi ky i fundit do të ishte një ndihmesë e madhe sidomos në dhomat e zhveshjeve.

Sipas mediave italiane, Sarri ka planifikuar që Bufon do të jetë portier i dytë këtë sezon dhe në vitin 2020 do të kalojë pjesë e stafit menjëherë, pasi ai është lider në dhomat e zhveshjeve.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.