Browsing Tag

Sarri

Zidan drejt Londrës, bien kuotat në tregun e basteve

Maurisio Sarri dhe Çelsi, një martesë që duket se po dështon, sepse kriza ka nisur pak muaj pas firmës dhe startit plot fitore e lojëra të bukura. Tashmë në Angli trajnerit italian po i bëjnë "funeralin" dhe disfata 6-0 në "Etihad", më e…

Sarri “out”, Abramoviç me sytë nga dy legjendat e klubit

Çelsi pësoi një humbje të rëndë një ditë më parë, teksa u turpërua në “Etihad Stadium” ndaj Mançester Sitit me shifrat tenistike 6-0. Humbja e katërt radhazi për blutë e Londrës jashtë fushe, ku në këto ndeshje ka pësuar plot 13…

Çelsi fundoset, Sarri shpërthen në akuza: Jemi ekip delesh!

Maurizio Sarri ka pasur një lumë kritikash ndaj lojtarëve të Çelsit, pas humbjes ndaj Arsenalit, duke i akuzuar ata se kanë "jashtëzakonisht të vështirë për t'u motivuar" dhe u mungon "egërsia" nëlojën e tyre. Për herë të parë që kur ka…

VAR me probleme në Angli, Sarri ankohet te gazetarët

Ka ende skeptik që sistemin VAR e konsiderojnë të panevojshëm në futboll, madje shkojnë deri aty sa shtojnë se kjo gjë i prish bukurinë sportit më popullor në botë. Gjithsesi, në Kupën e Botës gjithçka shkoi shumë mirë me teknologjinë, por…

Sarri i sinqertë: Titulli nuk është më synim!

Trajneri i Çelsit Maurizio Sarri pretendon se skuadra e tij nuk ka ambicie për titull dhe tashmë ka si synim vetëm 4-shen e parë në Premier Ligë. Eden Hazard shënoi 2 gola dhe Blutë fituan 2-1 në derbin kundër Uotfordit, në Vicarage…

Sarri nuk fluturon: Siti tjetër nivel, zor se kapet!

Çelsi mundi sot 2-0 Mançester Sitin, por si Mauricio Sarri, ashtu edhe Pep Guardiola, nuk i dhanë shumë rëndësi këtij rezultati. N’Golo Kante dhe David Luiz shënuan golat që i shkaktuan Sitit humbjen e parë sezonale, duke i dhënë fund…

Sarri: Më trajtoni si Guardiola!

Trajneri Mauricio Sarri i ka bërë thirrje bordit drejtues të Çelsit që të bëjë durim me të, duke hequr një paralele me sezonin e parë të Pep Guardiolës, me spanjollin që nuk fitoi asnjë trofe te Mançester Siti. Çelsi do të ndeshet sot me…

Sarri i sinqertë: Nuk e di si fitohet ndaj Guardiolës!

Çelsi dhe Mançester Siti do të përballen me njëri-tjetrin pasditen e nesërme në “Stamford Bridge”, në një sfidë që pritet të jetë mjaft e luftuar. “Citizens” janë në krye të Premier Ligës, në kuotën e 41 pikëve dhe do të provojnë të mbajnë…

Sarri flet për Fabregas: Dua që të qëndrojë!

Emri i Çesk Fabregas është një ndër më të lakuarit, për sa i përket merkatos së janarit. Kohët e fundit është folur shumë për një transferim të mundshëm të spanjollit te Milani. Duke parë dhe kontratën e mesfushorit që skadon në fund të…

Forma jo e mirë e Moratës, Sarrit i soset durimi

Në 19 korrikun e vitit 2017, Alvaro Morata u transferua nga Reali i Madridit drejt Çelsit për shumën e 60 milionë sterlinave. Spanjolli bëri një sezon deri dikur të kënaqshëm vitin e kaluar, gjithmonë duke parë ecurinë e klubit, pasi Çelsi…

Sarri i fokusuar te kampionati, ndaj PAOK-ut pa tre titullarë

Sot Çelsi do të luajë në transfertë ndaj PAOK-ut në kuadër të edicionit të ri të Europa League. Tekniku i skuadrës londineze, Mauricio Sarri, bëri të ditur para gazetarëve arsyen e mungesës së yllit të skuadrës, belgut Eden Hazard. “Pas…

Sarri: Hazard mund të shitet, por kush e zëvendëson?

Mauricio Sarri ka pasur një fillim të mbarë te Çelsi. Dy fitore, një ndër to në derbin ndaj Arsenalit, kanë mjaftuar që tifozët e skuadrës londineze të “marrosen” pas teknikut italian. Të dielën Sarri përballet me një ndër rivalët të…

“CR7 një pensionist, Sarri mendonte vetëm për vete!”

Ditët e fundit e kemi parë të bëjë “show” mediatik me deklaratat e tij. Presidenti i Napolit, De Laurentis këtë herë e ka me blerjen e bujshme të Juventusit, Kristiano Ronaldon.  Për numrin një të napoletanëve shpenzimi i aq shumë milionave…

Sarri kërkoi Hysajn te Çelsi, e pohon menaxheri i shkodranit

U përfolën zëra të shumtë këto ditë se ish-trajneri i Napolit, Mauricio Sarri, mund të marrë Elseid Hysajn me vete te ekipi i tij i ri Çelsi. Vetë agjenti i lojtarit shqiptar i konfirmon këto zëra. Ai pohon se trajneri italian kërkon të…

Sarri fillon “revolucionin”, kapiteni e pëson i pari

Merkato e verës pritet të jetë shumë e nxehtë te klubi i Çelsit. Me ardhjen e Mauricio Sarrit tek ekipi londinez do të fillojë një epokë e re drejt rikthimit te titulli kampion. Tekniku italian përflitet se po kërkon me çdo kusht një…