Josa i merr një titullar Skënderbeut, vjen zyrtarizimi

Mirel Josa është ribashkuar me një lojtar që e ka pasur nën urdhra te Skënderbeu. Ditën…

Mbyllet bashkëpunimi, Prishtina largon dy lojtarë

Bardhekaltrit e Prishtinës kanë zyrtarizuar dy largime nga ekipi. I pari është Argjend Mustafa. Mesfushorit i…

Nga Prishtina në Bundesligë, transferimi i bujshëm drejt finalizimit

Një lëvizje e papritur drejt finalizimit

Largim i bujshëm nga Skënderbeu, gati kalimi në IPKO Superliga

Futbollistët shqiptarë që po zgjedhin transferimin në Kosovë, po shtohen dita-ditës dhe kësaj liste, pritet t’i…

Zyrtare: Prishtina “pazar” tek Osijeku, ka edhe largime

Lëvizje të Prishtina, në hyrje dhe në dalje. Klubi bardhekaltër ka bërë me dije se mbrojëtsi…

Prishtina reagon, klubi vendos për të ardhmen e Josës

E ardhmja e Mirel Josës te Prishtina u vu në dyshim pas eliminimit të skuadrës kryeqytetase…

Zyrtare | Prishtina shton konkurrencën, firmos ish-portieri i Kukësit

Prishtina ka lënë pas krahëve eliminimin nga eliminatoret e Champions League dhe ka filluar të prezantojë…

Eliminimi nga Europa, Mirel Josa larg Prishtinës

Prishtina nuk ia doli të kualifikohej në turin e parë të Europa League, pasi u mposhtën…

Prishtina “out”, skuadra gjysmë-profesioniste e eliminon

Prishtina nuk ia ka dalë të kalojë raundin paraeliminator të Europa League” Skuadra e drejtuar nga…

Mijëra euro premio, vjen premtimi i madh për Prishtinën!

Prishtina ka barazuar 1-1 ndeshjen e parë kundër St. Joseph, ndërkohë që sot luan të kthimit…

VIDEO | Hap fals i Prishtinës, djemtë e Josës ndalen nga St. Xhozef’s

Prishtina ka luajtur sot ndeshjen e parë kualifikuese për në Europe League në stadiumin “Fadil Vokrri”,…

Skënderbeu s’i ndahet talenteve, piketon një në Kosovë

Skënderbeu vazhdon të vëzhgojë tregun e futbollistëve në Kosovë, teksa kërkon të gjejë talente për të…

Lotar Mateus, vizitë speciale te skuadra e Prishtinës

Klubi i futbollit Prishtina ka pritur sot një vizitor shumë të veçantë. Ish-kampioni i botës me…

Skënder Gega pasuesi i Mirel Josës? Prishtina i vë “vulën”

Skënder Gega e ka mbyllur bashkëpunimin me Partizanin dhe një ditë më parë u raportua se…

E bujshme: Skënder Gega pranon ofertën, mbetet “kryeqytetas”

Skënder Gega u shpall kampion te Partizani dhe momentalisht është i lirë. Puna e bërë me…

VIDEO: Finalja e titullit, Ylli Hoxha shpall kampion Feronikelin

Është luajtur java e fundit e kampionatin kosovar, IPKO Superliga dhe pikërisht këtë javë, kalendari rezervoi…

Finale midis Feronikelit dhe Prishtinës, titulli vendoset në Drenas

Janë luajtur sot katër prej takimeve të javës së parafundit të IPKO Superligës së Kosovës. Kryesuesit…

Feronikeli “shkërmoq” Dritën, Prishtina ia del në fund me Llapin

Titulli kampion në Kosovë është një çështje mes Prishtinës dhe Feronikelit. Këta të fundit ia dolën…

VIDEO | Fazliu dërgon Feronikelin në krye, kampionët pengojnë Prishtinën

Një gol i Astrit Fazliut në mesin e pjesës së dytë i ka dhuruar fitoren e…

Agjenti i Rashicës ndjek nga afër Prishtinën, zbulohet misioni sekret

Milot Rashica është një nga futbollistët shqiptarë më në formë për momentin. Lojtari i përfaqësueses së…

70 ndeshje në krye të Prishtinës, statistikat e Josës flasin vetë

Mirel Josa ka bërë një punë shumë të mirë në krye të Prishtinës në IPKO Superliga…

Kampionat i çmendur në Kosovë: Bie Feronikeli, Prishtina e Llapi në sulm!

Çfarë gare në IPKO Superliga e Kosovës, ku diferenca mes tre ekipeve të kreut është vetëm…

VIDEO | Luftë e fortë për kreun, Feronikeli e Prishtina festojnë në transfertë

Janë mbyllur dy takimet e fundit të raundit të 26-të të “IPKO Superliga e Kosovës”. Kryesuesit…

Derbi i Anamoravës në “Fadil Vokrri”, tërbohen Plisat

Drita-Gjilani, i njohur ndryshe si derbi i Anamoravës, nuk do të zhvillohet në stadiumin “Agim Ramadani-Katana”,…

Ballkani dorëzohet në fund, Prishtina në festë

Prishtina arriti një fitore shumë të rëndësishme në transfertë përballë Ballkanit. Mjaftuan dy gola të Meriton…

Prishtina ngjyros derbin bardhekaltër, rimerr vendin e dytë

Prishtina ka “marrë hak” për humbjen e 18 shkurtit, duke mposhtur Flamurtarin 3-0 në stadiumin “Fadil…

Feronikeli “shtyp” Gjilanin, Prishtina likuidon KEK-un

Feronikeli marshon, pasi është rikthyer te fitorja dhe këtë herë ka mposhtur Gjilanin me rezultatin 3-0.…

Feronikeli ndal Prishtinën në kryeqytet, vendos një karton i kuq

Prishtina pati një ecuri shumë të mirë në kampionatin kosovar të futbollit dhe shtoi ndjeshëm presionin…

“Dhanë 38 mijë € për të na mundur”, vjen reagimi: Federata nuk është për pazare

Llapi mundi një ditë më parë Prishtinën, ekip që synon titullin kampion. Klubi nga Podujeva, pas…

Feronikeli “heq qafe” Llapin, Prishtina përgjigjet me “poker”

Feronikeli nuk e lëshon kreun dhe i jep një goditje Llapit të vendit të tretë, duke…

Flamurtar heroik në derbi, Rexha dërgon Feronikelin në krye

Një dygolësh i Kastrioti Rexhës i ka dhuruar fitoren dhe vendin e parë në renditje Feronikelit.…

Kupa e Kosovës dhuron spektakël, Prishtina “dridhet” te penalltitë

Janë luajtur sot sfidat çerekfinale te Kupës së Kosovës, ku nuk munguan golat, emocionet dhe rezultatet…

Fitore historike e Prishtinës, “pret biletën” për në raundin e 1/16-ave

Skuadra e basketbollit Z Mobile Prishtina ka arritur një fitore historike ndaj ekipit të njohur turk…

Prishtina kualifikohet me “poker”, goleadë e Dritës në Kupë

Prishtina dhe Drita kanë kaluar në fazën çerekfinale të Digitalb Kupa e Kosovës. Kampionët në fuqi…

Askush si Prishtina në rajon, “rivalitet” edhe me skuadrat e mëdha

Prishtina është një prej skuadrave më të forta në Kosovë, çka e ka ndëshkuar në edicionet…

VIDEO | Prishtina e Josës nuk e lëshon kreun, Trepça zgjidh gjithçka në limite

Prishtina ia ka dalë të mundë Dritën në stadiumin “Fadil Vokrri”, falë golave të Meriton Korenicës…

Ndalet Prishtina e Josës, Drenica triumfon ndaj Trepça ‘89

Prishtina është ndalur në transfertë me Ferizajn. Një ndeshje e mbyllur në barazim pa gola, që…

Qeveria tregohet bujare, “dritë jeshile” për projektin me vlerë 3.5 milionë €

Mbas akordimit të fondit me vlerë 500.000 euro për përfaqësuesen e Kosovës, qeveria e shtetit “fqinj”…

Josa: Te Tirana nuk kanë faj trajnerët, problemet janë te…

Mirel Josa ka qenë i pranishëm në “Selman Stërmasi” në ndeshjen e sotme midis Kukësit dhe…

Morina merr për dore Prishtinën, Vilfor Hysa Gjilanin

Prishtina është në rrugë të mbarë, pasi sot ka mposhtur me rezultatin 2-0 skuadrën e Ballkanit.…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online