VIDEO | Luftë e fortë për kreun, Feronikeli e Prishtina festojnë në transfertë

0

Janë mbyllur dy takimet e fundit të raundit të 26-të të “IPKO Superliga e Kosovës”. Kryesuesit e Feronikelit kanë mundur me rezultatin e thellë 4 – 0 Lirinë e Prizrenit në shtëpinë e këtyre të fundit.

Takimi tjetër midis Ferizajt dhe Prishtinës është mbyllur me shifrat  0 – 2 për ekipin nga kryeqyteti, i cili mban distancën me Feronikelin në tri pikë, teksa kanë mbetur edhe 7 ndeshje nga fundi i kampionatit.

Liria 0 – 4 Feronikeli
Shënues: Rexha 2x, Zeka, Dabiqaj

Ferizaj 0 – 2 Shënues
Shënues: Korenica 29’, Thaqi 79’

 

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.