Browsing Tag

Prishtina

Prishtina i përgjigjet Feronikelit, triumfon edhe Flamurtari

Feronikeli dhe Prishtina vijojnë në distancë luftën për titull. Të dyja skuadrat luanin sot në transferta dhe kanë fituar me rezultatin e ngushtë 0-1. Skuadra nga Drenasi iu fal një goli të shënuar nga Kastriot Rexha që në pjesën e parë.…

Josa mposht Maganin, Prishtina ruan hapin e Feronikelit

Prishtina i kundërpërgjigjet Feronikelit, teksa ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 në shtëpi kundër Trepçës ’89. Një derbi mes Mirel Josës dhe Gugash Maganit, që është fituar nga tekniku i bardhekaltërve. Skuadra kryeqytetase shënoi…

Europe Cup, Prishtina triumfon ndaj kampionëve ukrainas

Prishtina në basketboll për meshkuj e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer aventuren në FIBA Europe Cup, duke fituar ndaj kampionëve ukrainas të Cherkaski Mavpy. Z Mobile Prishtina, si quhet ekipi nga kryeqyteti i Kosovës, e dominoi ndeshjen,…

Ofenduan Mirel Josën, Disiplina gjobit Prishtinën

Prishtina barazoi 1-1 në shtëpi kundër Flamurtarit të dielën, ndërkohë që së fundmi klubi bardhekaltër është gjobitur me shumën e 1000 eurove për shkak të ofendimeve që tifozët kanë lëshuar ndaj trajnerit të tyre. Ishte në fakt një…

Më në fund qetësi për Josën, Prishtina mund Gjilanin

Skuadra e Prishtinës është rikthyer te fitorja pas dy barazime radhazi. Kryeqytetasit mundën në shtëpi Gjilanin falë golit të Diar Miftarajt në minutën e 80-të të takimit. Ky tri pikësh vlen shumë për trajnerin Mirel Josa, i cili në takimin…

Ballkani ndal vrullin e Prishtinës, ngec edhe Gjilani

Janë mbyllur në barazim të dyja ndeshjes e ditës së sotme të Superligës së Kosovoës. Prishtina e Mirel Josës ka barazuar 1-1 në trasnfertën ndaj Ballkanit. Kryeqytetasit shkuan të parët në avantazh falë golit të sulmuesit Mankenda, ndërsa…

Josa fiton duelin me Maganin, Flamurtari surprizon kampionët

Në përballjen midis dy ish-trajnerëve të Superligës Shqiptare në Kosovë, i fituar ka dalë Mirel Josa, i cili arriti të dilte i fituar nga transferta e vështirë ndaj Trepçës, skuadër kjo e drejtuar prej gati një viti nga peqinasi Gugash…

Qëlloi tifozët me armë, Gjykata e Pejës merr vendimin!

Gjykata e Pejës ka shpallur vendimin për shtetasin Arian Sijarina, i cili më datë 20 maj, kur në qytetin e Pejës po zhvillohej ndeshja Prishtina – Drita, qëlloi me armë zjarri ndaj një veture të mbushur me tifozë të skuadrës nga Gjilani.…

Drita-Prishtina, Superkupa “beteja” e parë

Drita, kampione e Kosovës, dhe Prishtina fituese e Digitalb Kupa e Kosovës, përballen sonte prej orës 20:00 për të diskutuar fituesin e Superkupës. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe do të transmetohet në…

Konfirmohen miqësoret, Tirana në fushë që nesër

Tirana, edhe pse u mendua fillimisht që do zhvendosej jashtë vendit për të zhvilluar fazën përgatitore, po përgatitet në kryeqytet. Bardheblutë e drejtuar nga braziliani Ze Maria janë grumbulluar në periferi dhe kanë programuar edhe disa…

Prishtinë e fortë, historia mund të shkruhet në Mitrovicë

Prishtina mund të festojë sërish, por janë edhe 90 minuta për t’u luajtur. Skuadra e drejtuar nga Mirel Josa barazoi pa gola në transfertë me luksemburgasit e Fola Esh dhe ky rezultat u shkon për shtat bardhekaltërve. Skuadra shqiptare e…

ZYRTARE/ Mazrekaj te Prishtina

Mazrekaj ka lënë zyrtarisht Partizanin, për t’u kthyer te Prishtina. “Mentor Mazrekaj rikthehet në shtëpi”, titullon njoftimin zyrtar Prishtina në faqen e vet online, duke prezantuar mesfushorin, i cili tashmë i ka dhënë fund aventurës te…

Partizani i “huazon” Prishtinës përgatitësin atletik

Duket se Partizani e Prishtina kanë marrëdhënie aq të mira, saqë nuk ndalen vetëm te lëvizjet e lojtarëve, por edhe të stafit. Prishtina ka njoftuar në faqen e vet zyrtare se për dhjetë ditët e ardhshme në Pejë do t’i ndihmojë me…

Hesapet pa hanxhiun, Ibrahimi refuzon Prishtinën

Presidenti i Partizanit Gaz Demi ishte dje në Prishtinë, darkoi me presidentin-mik të Prishtinës, Remzi Ejupi, dhe gjatë darkës i premtoi dhe dy futbollistë, Mentor Mazrekaj dhe Labinot Ibrahimi. I pari ka kohë që përflitet për kthim në…

Prishtina konfirmon: Po, duam Mazrekajn

Eliminimi pa asnjë rezistencë në Europa League i ka dhënë të kuptojë Prishtinës se duhet një përmirësim i gjithanshëm për të luftuar për titull në Kosovë dhe më pas për të qenë dinjitoze në kupat e Europës. Klubi nga kryeqyteti i Kosovës…

Bardhi vlen fitoren e parë, Partizani thyen Prishtinën

Një gol nga Jurgen Bardhi në fundin e pjesës së parë i ka dhënë fitoren 1-0 Partizanit, në miqësoren e parë për sezonin e ri, kundër Prishtinës. Sfida u luajt në Laç dhe ishte serioze, mes dy skuadrash që do të marrin pjesë në Europa…

Prishtina pa shanse, Shkëndija shpreson

Nëse Trepça ’89 buzëqesh në Champions League, sepse të paktën një tur mund ta kalojë, e kundërta vlen për Prishtinën. Klubi nga kryeqyteti i Kosovës ka qenë vërtet pa fat, sepse në turin e parë kualifikues në Europa League do të ndeshet…

Festë në Kosovë, UEFA licencon 4 klube

Pas triumfit historik, duke fituar titullin e parë në histori, Trepça ’89 ka marrë një tjetër lajm madhështor: UEFA e ka licencuar zyrtarisht për sezonin e ardhshëm, duke e pranuar në turin kualifikues në Champions League. Duke parë…

Superliga e Kosovës, spektakël kryesuesish

Java e 19-të në Superligën e Kosovës ka nisur sot dhe dy skuadrat kryesuese, Trepça ’89 e Prishtina, kanë dhuruar spektakël e fitore me goleada. Trepça fitoi 4-0 në fushën e Hajvalisë, duke shënuar gjithë golat në pjesën e dytë. Duhej të…